Podsumowanie roku 2015!

December 30, 2015

 

Jako podsumowanie roku 2015 przedstawiamy 15 najważniejszych wydarzeń z życia naszego klubu.

 

To był dobry rok. 

 

Młode Lwy liczą już ponad 120 adeptów koszykówki. Rozrasta się sztab trenerski. Rozwijamy kolejne inicjatywy skierowane do najmłodszych koszykarzy i koszykarek. Po Turnieju o Puchar Młodych Lwiątek, którego III edycja odbył się w czerwcu br., a udział wzięło w niej ponad 120 dzieci z gdańskich szkół podstawowych, stworzyliśmy MLG Małą Ligę 3x3 dla dzieci do 10-go roku życia. W dwóch dotychczasowych turniejach bawiło się z nami blisko 70 dzieci, a dzięki zainteresowaniu i włączeniu się w realizację naszego projektu przez firmę Kompas, od Nowego Roku turnieje będą jeszcze bardziej licznie reprezentowane przez uczestników, a także będą odbywać się z większą częstotliwością.

 

Jako klub nabyliśmy też nowe doświadczenia, które rozwiną nas organizacyjnie. 

 

Cały czas się uczymy. Cały czas chcemy się rozwijać. To wszystko możliwe jest dzięki niesamowitym dzieciakom, które zdecydowały się ciężko pracować na treningach, ich rodzicom którzy bezinteresownie często wspierają naszą działalność oraz licznym podmiotom i prywatnym osobom, które nam zaufały i pomogły sprawić, że rok 2015 możemy uznać za bardzo udany!

 

Życząć wszystkiego co najlepsze w Nowym, 2016 roku zapraszamy do zapoznania się z tym co dla nas było najważniejsze w roku mijającym. 

 

Zobaczcie sami :)

 

Styczeń. Nasze zespoły z Nowym Rokiem pełne zapału wróciły do rozgrywek ligowych. Poszczególne mecze kończylismy ze zmiennym szczęście, ale niezmiennie pokazywaliśmy lwie serce na parkiecie.

 

Luty. Zgrupowanie zimowe w pięknym ośrodku sportowym położonym nad samym morzem było ostatnim, na którym gościliśmy zawodników z roczników 1997/98, którzy po trzech sezonach reprezentowania naszego klubu trafili w większości do Politechniki Gdańsk.

 

Marzec. Nasze Lwy wystąpiły jako Dziecięca Eskorta podczas meczuTrefla Sopot w Tauron Basket Lidze.

 

Marzec. Karol Kamiński był bardzo ważną postacią zespołu U20 Politechniki Gdańskiej, który uplasował się na IV miejscu w Polsce. Na tyle ważną, iż portal koszykarski 2takty.com wyróżnił naszego zawodnika nominując go do tytułu jednej z pięciu 'Nowych twarzy', które warto obserwować.

 

Maj. Dzięki uprzejmości RehaSport Clinic, która objęła patronatem medycznym nasze Lwice, dziewczyny przeszły komplekowe badania pozwalające określić wiele kluczowych aspektów i mają na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych istotnych dla koszykówki.

 

Czerwiec. To już trzecia edycja organizowanego przez nasz klub Turnieju o Puchar Młodych Lwiątek. W tym roku rywalizowało 120 uczniów i uczennic gdańskich szkół podstawowych.

 

Czerwiec. Nasz Lew, Karol Kamiński po bardzo udanym sezonie wykonał ważny krok w swojej karierze sportowej wiążąc się umową z Asseco Gdynia!

 

Czerwiec. Wspólne, sportowe zakończenie sezonu 2014/2015 z Lwami i Lwicami oraz ich rodzicami.

 

 

Sierpień. Przedsezonowe zgrupowanie letnie w Tucholi.

 

Sierpień. Nasze Lwy podczas Meczu Gwiazd 2015. Czterech naszych zawodników zostało wybranych przez kibiców do pierwszej piątki drużyny Wschodu! Jako bonus, Karol Kamiński z nagrodą dla najlepszego strzelca sezonu 2014/2015 w rozgrywkach juniorów U18. Średnia zdobywanych punktów - 25.7!

 

Wrzesień. Po obozie przyszedł czas na mecze kontrolne i turnieje. Lwice 2002 zajęły V miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Kutnie. Lwy 2004 ze srebrem na turnieju w Bydgoszczy. Lwy 2003 z brązem w turnieju organizowanym przez UKS De La Salle Gdańsk oraz srebrem po turnieju w Pelplinie.

 

Październik. Absolwenci naszej szkoły świetnie sobie radzą. Damian Tempski, Dominik Kamela oraz Mikołaj Speichert i Mariusz Zubowicz zasilili szeregi koszykarskiej drużyny Politechniki Gdańskiej kontynuując swoją karierę. Karol Kamiński reprezentuje barwy Asseco Gdynia. Janek Nasiadka pozdrawia zza oceanu gdzie w stanie Kansas uczęszcza do Moundridge High School i oczekując na sezon koszykówki reprezentuje swoją szkołę w rozgrywkach futbolu amerykańskiego. Bartek Teleszko i Maks Klasa włączeni zostali do naszego sztabu trenerskiego i realizują się w nowej roli. Daniel Kurzawa z sukcesami nagrywa kawałki hip hopowe, a Tomek Dudek gra świetnie na perkusji w zespole WillyMash. Na pewno nie wymieniliśmy wszystkich naszych byłych zawodników, ale ze wszystkich jesteśmy dumni! 

 

Listopad. Pierwszy turniej założonej przez nasz klub dla dzieci do lat 10, MLG Małej Ligi 3x3. Mamy już 70 uczestników, a od stycznia dzięki współpracy z firmą Kompas, liga uzyska nowy wymiar.

 

Grudzień. Nasze najmłodsze Lwy z rocznika 2005 wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju organizowanym przez KS Meduza Gdańsk.

 

Grudzień. Rozpoczęty czwarty rok naszej pracy zaowocował czterema Lwami wśród reprezentantów Pomorza powołanych na grudniowe konsultacje w Człuchowie.

 

Do siego roku!

 

#Razem #Proces

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved