Ostatnie mecze I części sezonu za nami.

February 7, 2016

 

Po udanej sobocie przyszła mniej udana niedziela :)

 

Koszykarski maraton w SP8 zakończył się trzema porażkami naszych zespołów.

Rozpoczęły Lwice U12, które podejmowały lidera tabeli, zespół Siódemki Sopot. Przez 30 minut mecz był strasznie wyrównany i toczył się kosz za kosz. W ostatnich 10 minutach naszym dziewczynom zabrakło zimnej krwi i ostatecznie ze zwycięstwa 41:31 cieszył się zespół gości. Mając na uwadze, że w pierwszej rundzie w Sopocie Lwice przegrały różnicą blisko 40 punktów, jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu sportowego naszej drużyny.

 

Po Lwicach, na boisku wybiegły Lwy U13. Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników, w tym czwartego strzelca rozgrywek, Adama Polsakiewicza, przystąpiliśmy do rywalizacji z silnym zespołem SKS Starogard Gdański. Pierwsza połowa niestety nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Masa najprostszych błędów, po których traciliśmy piłkę, a goście zdobywali łatwe punkty ustawiła wynik spotkania. W drugiej połowie pokazaliśmy charakter i mimo, iż przewaga naszych gości nieznacznie się powiększyła, na każdy swój punkt musieli oni ciężko zapracować. To był ostatni mecz sezonu zasadniczego, a nasz zespół zrealizował cel jakim był awans do finału B, gdzie zmierzymy się z silnymi drużynami UKS De La Salle Gdańsk oraz Ósemki Wejherowo w batalii o miejsca 7-10.

 

Maraton zakończyły Lwice U14, które podejmowały lidera rozgrywek, UKS Ósemkę Wejherowo. Nasze zawodniczki nie przestraszyły się rywala i od początku toczyły zacięty pojedynek. Agresywna obrona, kilka szybkich ataków w wykonaniu lwic pozwoliło na wyrównaną pierwszą kwartę, która zakończyła się 1-punktowym prowadzeniem gości. Druga kwarta to w dalszym ciągu zacięta walka, ale kilka błędów spowodowało że na przerwę schodziliśmy z 8-punktową stratą. Trzeci odsłona meczu była najsłabszym okresem gry naszych dziewczyn, które popełniając kilka strat pozwoliły na łatwe punkty koszykarek Ósemki. Pomimo tego, lwice nie poddały się i dzielnie walczyły do końca spotkania ostatecznie ulegając liderowi rozgrywek 56:77.

 

Teraz nasze zespoły mają niemal cztery tygodnie przerwy od spotkań ligowych, ale po zimowym zgrupowaniu wracamy do intensywnego grania w drugiej części sezonu!

 

Do zobaczenia!

 

‪#‎Razem‬ ‪#‎Proces‬

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved