Podsumowanie I części sezonu.

February 9, 2016

 

 

Za nami pierwsza część sezonu ligowego 2015/2016, a więc czas na pierwsze podsumowania, w którym przeczytać możecie o naszych zespołach w rozgrywkach ligowych oraz Kadrze Pomorza, naszych Lwach, które obecnie reprezentują inne kluby w rozgrywkach seniorskich oraz ważnej inicjatywie klubu, dzięki której najmłodsi adepci mogą cyklicznie spotykać się na parkiecie i grać w koszykówkę.

 

Rozgrywki ligowe:

 

Lwice U14.

Bilans zespołu:   2 – 9

Trenerzy: Dominik Wąsowski, Adam Idziak

 

Bardzo dobra gra na turnieju przedsezonowym w Kutnie, pozwalała liczyć na równie dobrą grę w rozgrywkach ligowych. Początek sezonu był w wykonaniu naszego zespołu jednak niemrawy. W drugiej części rozgrywek pomimo porażek z zespołami wyżej notowanymi, gramy coraz lepiej. W grze dziewczyn widać ponownie agresywną obronę i chęć do kończenia akcji szybkim atakiem.

Coraz więcej zawodniczek robi postępy indywidualne. Drużyna ma bardzo dobre warunki fizyczne, a dodatkowo regularnie grają w niej trzy zawodniczki z rocznika 2003. To wszystko jest dobrym prognostykiem na pozostałą część trwającego sezonu, ale przede wszystkim na następne, tj. w kategoriach U15, U16 i starszych.

Dwie zawodniczki zespołu (Labich Zuzanna, Radzicka Martyna) są stałymi uczestniczkami zgrupowań oraz turniejów Kadry Pomorza.

Warto też wspomnieć o ścisłej współpracy z GTS Rotmanka, dzięki której wybijające się zawodniczki tego klubu (z Kają Pastuszyńską na czele) reprezentują na mocy umowy szkoleniowej nasz zespół U14.

 

Lwice U13.

Bilans zespołu:   2 – 8

Trenerzy: Dominik Wąsowski, Adam Idziak

 

Czwarty zespół rozgrywek 2014/2015 w trwającym sezonie w większości spotkań występuje bez wiceliderki tabeli strzelców minionego sezonu, Jagody Jasińskiej (regularne występy w kategorii U14) oraz czołowej zawodniczki zespołu, Patrycji Waleszczak (kontuzja) i ma za zadanie rozwijać się, by w przyszłym sezonie walczyć o awans do rozgrywek centralnych.

Dzięki temu, w zespole wykreowało się już kilka nowych zawodniczek, które zaskakują czynionymi postępami i na pewno będą ważnymi ogniwami przyszłorocznej drużyny rywalizującej w rozgrywkach U14.

Na zgrupowanie zimowe powołanej w ostatnim czasie Kadry Pomorza U13 zaproszone zostały Jagoda Jasińska oraz Daria Biazik.

 

Lwy U13.

Bilans zespołu:   3 – 9

Trenerzy: Dawid Roguski, Bartosz Teleszko

 

Lwom po słabym minionym sezonie, który dla większości naszych zawodników był sezonem debiutanckim w rozgrywkach ligowych, od kwietnia 2015 roku wdrożony został system wielu wewnętrznych gier towarzyskich oraz udziału w aż czterech turniejach. Dzięki temu zawodnicy rozegrali dodatkowo 40 spotkań. We wrześniu, występując na turniejach w Gdańsku oraz Pelplinie, drużyna każdorazowo kończyła te imprezy na podium, ale najważniejszy dla trenerów był widoczny postęp w grze pojedynczych zawodników jak i całego zespołu.

Drużynie przed sezonem został postawiony cel, jakim był awans do finału B, co udało się zrealizować. Dzięki temu, chłopcy zagrają dodatkowe cztery spotkania z silnymi rywalami z UKS De La Salle Gdańsk oraz Ósemki Wejherowo.

W powołanej szerokiej kadrze Reprezentacji Pomorza są Adam Polsakiewicz i Oskar Stempiński. W drużynie kreuje się pomału kilku bardzo dobrych obrońców, a zawodnicy którzy rzetelnie pracują na swój rozwój czynią regularne postępy. Cieszy nas też, że ważne role w drużynie odgrywają zawodnicy młodsi, z Mikołajem Wrzeszczem i Iwo Bratkiem na czele, którzy bardzo odważnie atakują pozycję starszych kolegów.

 

Lwice U12.

Bilans zespołu: 2 – 4

Trenerzy: Monika Tomkiewicz, Michał Szarafin

 

Bardzo ciekawy zespół, czyniący regularne postępy. Inauguracja ligi w Sopocie skończyła się blisko 40-punktową porażką. Ostatni mecz z tym samym rywalem zakończył się porażką 10-punktową, a po trzydziestu minutach dziewczyny traciły do faworyzowanych rywalek ledwie jeden punkt tocząc bardzo wyrównany pojedynek. To najlepiej świadczy o regularnych postępach zespołu, który posiada świetne warunki fizyczne, jest szybki i zdyscyplinowany.

 

Lwy U12.

Bilans zespołu: 7 – 5

Trenerzy: Dawid Roguski, Maksymilian Klasa

 

Pierwsza runda w wykonaniu naszego zespołu była bardzo średnia jeżeli chodzi o wyniki, ale już wtedy obserwowaliśmy pierwsze oznaki tworzącej się drużyny z prawdziwego zdarzenia. Niesamowita waleczność, charakter oraz poświęcenie i zespołowość sprawiły, że w drugiej części sezonu zasadniczego zespół eksplodował i z ostatnich 7 meczów wygrał aż 6, przegrywając jedynie z liderem tabeli w Kwidzynie (różnicą 2 punktów). Dzięki temu drużyna otarła się o awans do finału A (zadecydował gorszy bilans małych punktów w bezpośrednim starciu z drużyną z Pelplina). Ostatecznie wystąpimy w finale B, gdzie rozegramy dodatkowe cztery spotkania z silnymi drużynami z Gdyni (Asseco i Sharks).

Cieszy także fakt, że bardzo ważne role w zespole odgrywają także młodsi chłopcy, Antoni Schleifer, Dawid Książek i Władysław Sierota – rocznik 2005 oraz Dawid Ciesielski i Karol Ochociński – rocznik 2006. Duże postępy czynią też pozostali zawodnicy zespołu, którzy coraz śmielej radzą sobie w rozgrywkach ligowych i są bardzo ważną częścią drużyny.

 

Lwice U11.

Bilans zespołu: 0 – 2

Trenerzy: Monika Tomkiewicz, Michał Szarafin

 

Drużyna, która stawia pierwsze kroki na parkietach koszykarskich, ale posiadająca już w swoich szeregach kilka dziewczynek, które zaczynają się wyróżniać. Odniesione porażki są też bardzo mylące, gdyż w pierwszym spotkaniu dziewczyny uległy dopiero po dwóch dogrywkach (różnicą 1 punktu), drużynie GTK Gdynia. Zmęczone po zaciętej batalii w pierwszym meczu, dziewczyny stanęły do pojedynku z drugim zespołem GTK Gdynia, któremu uległy różnicą jedynie 12 punktów.

Zespół jest wsparty wychowankami Pani Małgorzaty Czerlonko (Maria Brosowska, Lena Bielawa i Larysa Ciechomska) oraz Małgorzaty Kwiatkowskiej, której podopieczne po dziewczynach z rocznika 2002/2003 już kolejny sezon reprezentują w rozgrywkach ligowych nasze barwy (Milena Raczyńska, Hania Drozd-Niekurzak, Karolina Barc, Monika Milik, Agata Rumińska).

 

Lwy U11.

Bilans zespołu: 3 – 1

Trenerzy: Maksymilian Klasa, Jan Benesz

 

Co najmniej kilku zawodników zespołu, regularnie występuje w kategorii U12, a niektórzy także kategorii U13 i to widać było po grze naszych lwów w pierwszych meczach sezonu. Na turnieju ligowym w Kwidzynie, chłopcy występując w optymalnym zestawieniu, wygrali wysoko oba swoje mecze. W drugim turnieju w Gdyni, radzić sobie musieliśmy bez czołowego zawodnika drużyny, Antka Schleifera, ale mimo to pokonaliśmy gospodarzy, drużynę Sharks Gdynia i nieznacznie (różnicą 2 punktów) ulegliśmy drużynie Asseco Gdynia. Dzięki takiemu bilansowi zespół wygrał swoją grupę i w półfinale rozgrywek, który rozegrany zostanie w Starogardzie Gdańskim, będzie walczył o awans do finału A, czyli grona najlepszych sześciu zespołów na Pomorzu. Naszymi rywalami będzie drużyna gospodarzy oraz pierwszy zespół Asseco Gdynia.

 

Lwy w innych zespołach.

 

Obok aktualnych zawodników, cieszymy się także grą Lwów, którzy reprezentowali nasze barwy jako zawodnicy naszego klubu, a obecnie zasilili inne drużyny i występują w nich na parkietach seniorskich.

 

Karol Kamiński - Asseco Gdynia.

 

Najlepszy strzelec minionego roku w rozgrywek U18, kiedy to reprezentował nasze barwy związał się z ekstraklasowym zespołem Asseco. Na dzień dzisiejszy nie wystąpił jeszcze na parkietach najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce, ale jest ważnym zawodnikiem zespołu II – ligowego oraz w kategorii juniorów starszych U20.

W II lidze, gdzie Asseco notuje bilans 14-4 i zajmuje aktualnie drugą pozycję w tabeli, Karol występuje ma parkiecie średnio ponad 17 minut. W tym czasie notuje 8.1 punktu (skuteczność z gry 43%, z linii rzutów wolnych 76%). Do tego Karol trafił już 21 rzutów za trzy punkty na bardzo dobrej, 40% skuteczności. Do swoich statystyk, nasz były lew, dokłada średnio 2.2 zbiórki, 1.4 asysty, 0.5 przechwytu i 0.2 bloku.

W kategorii U20, drużyna Asseco Gdynia zdobyła mistrzostwo Pomorza, notując bilans 10-0 i awansowała do półfinału Mistrzostw Polski, który rozegra w Zielonej Górze. W rozgrywkach tych Karol notuje średnio 10.8 punktu (w tym średnio 1.5 celnej trójki).

 

Mikołaj Speichert, Damian Tempski, Mariusz Zubowicz, Dominik Kamela - Politechnika Gdańsk.

 

Nasze Lwy występują regularnie w barwach gdańskiej uczelni na boiskach III ligi oraz w rozgrywkach kategorii U20. Na parkietach seniorskich, nasi zawodnicy wraz z zespołem notują bilans 4 zwycięstw i 10 porażek.

Indywidualnie, nasi zawodnicy na parkietach III ligi należą do czołowych postaci drużyny. Mikołaj ze średnią 8.5 punktu (średnio 1 celna trójka na mecz) jest trzecim strzelcem zespołu. Damian ze średnią 7.3, szóstym, a Mariusz Zubowicz ze średnią 7.0, siódmym. Dominik (średnia 5.0) jedenastym.

W kategorii juniorów starszych, zespół Politechniki po czwartym miejscu w kraju w minionym sezonie, w obecnych rozgrywkach nie awansował do rozgrywek centralnych notując bilans 1 – 9, ale i tutaj ważne role odgrywały nasze Lwy. Mariusz, ze średnią 9.0 punktu jest czwartym strzelcem zespołu, Mikołaj ze średnią 7.6 szóstym, a Damian ze średnią 2.9 punktu, dziesiątym.

 

Jan Nasiadka – Moundridge High School.

 

Janek zdecydował się na podjęcie nauki w Stanach Zjednoczonych, gdzie podjął treningi koszykówki, a także gra w futbol amerykański.

 

Poza tym, na parkietach pomorskich drużyn występują zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub na zasadzie umowy wypożyczenia. Tomasz Idziak (rocznik ’98) jest obecnie najlepszym strzelcem zespołu Politechniki Gdańskiej w kategorii U20 oraz U18 (brązowi medaliści w lidze pomorskiej), a w tej samej drużynie występuje jeszcze Paweł Lazer (’98) oraz Maksymilian Pałkowski (’98). Dodatkowo, w drużynie U20 Politechniki występuje Daniel Łakomiec (’96), a wspomniany już Paweł Lazer dostaje regularne szanse od trenera Marka Iglińskiego na II – ligowych parkietach, a Jakub Dąbrowski (’96) reprezentuje obecnie drużynę AZS Uniwersytet Wrocławski.

 

 

Kompas Mała Liga 3x3:

 

W sezonie 2015/2016 stworzyliśmy Małą Ligę 3x3 przeznaczoną dla najmłodszych adeptów koszykówki. Mniej więcej raz w miesiącu odbywają się turnieje, które gromadzą za każdym razem ok. 60 uczestników! Turnieje w formie przede wszystkim dobrej zabawy, ale i zaciętej, sportowej rywalizacji cieszą się nadspodziewanie dużą popularnością. W lidze udział biorą dzieci z zaprzyjaźnionych z Lwami klubów. W realizację projektu Małej Ligi włączyła się aktywnie firma Kompas, dzięki wsparciu której turnieje rozgrywane są na pięknej hali w budynku Alchemia przy ul. Grunwaldzkiej, a dzieci mają okazję do cyklicznych, aktywnie spędzonych z piłką do koszykówki spotkań. Kolejne edycje w marcu i kwietniu, a na maj zaplanowaliśmy wielki finał.

 

Do zobaczenia po feriach!

 

#Razem #Proces

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved