Udana sobota.

January 16, 2016

Lwy U12 i U13 udały się dzisiaj w podróż do Pelplina na dwa mecze ligowe. Wróciliśmy z nich z bilansem 1-1 po dwóch rewelacyjnych spotkaniach.

Zaczęli chłopcy 2004, którzy wyśmienicie weszli w mecz i pierwsze 10 minut spotkania wygrali 22:2. Graliśmy świetną, zespołową defensywę przez całe spotkanie i to ona dała nam ostateczne zwycięstwo 60:57. Gospodarze nas gonili i w końcówce przewaga Lwów wynosiła zaledwie 1 punkt, ale to nasz zespół zachował więcej zimnej krwi i odniósł zasłużone zwycięstwo. Czwarte w ostatnich pięciu spotkaniach!

Po Lwach 2004 na boisko wybiegły Lwy 2003, które występowały bez czterech podstawowych zawodników. Mecz rozpoczęliśmy przeciętnie, ale rozkręcaliśmy się z każdą minutą. Dobra obrona na liderze zespołu gospodarzy, Wiktorze Imienowskim (8 punktów) oraz zdecydowana gra w ataku sprawiła, że trzech kluczowych zawodników Jedynki musiało opuścić plac gry z powodu przekroczenia limitu przewinień. Przewaga Pelplinian topniała, ale ostatecznie nie udało nam się dogonić gospodarzy, którzy zwyciężyli 75:67.

Jesteśmy dumni z występów obu naszych zespołów, które pokazały wielki charakter!

Lwice U13 występowały z kolei w dniu dzisiejszym w Sopocie. Nasz zespół, osłabiony brakiem dwóch kluczowych zawodniczek wysoko uległ drużynie Siódemki, ale na pewno zebrał cenne doświadczenie, które zaprocentuje w dalszej części sezonu i następnych.

Najważniejsze dla nas jako trenerów jest fakt, że każdy z naszych zawodników i zawodniczek dał z siebie wszystko co mógł, dzięki czemu bez względu na wynik mógł schodzić z parkietu z podniesioną głową.