Lwy U13 udanie rozpoczynają sezon!

October 2, 2016

Na inaugurację sezonu 2016/17 Lwy U-13 pokonały na wyjeździe pierwszy zespół Gdyńskiej Akademii Koszykówki I 64-53.

Chłopcy bardzo dobrze weszli w ten mecz. Świetna obrona na całym boisku wymuszała sporo błędów u gospodarzy, przez co Lwy mogły narzucić swój styl gry. Nasi zawodnicy zagrali z olbrzymią determinacją i wolą walki, co zaowocowało wygraną pierwszą kwartą 22:4!

Druga kwarta to zupełnie inna gra naszych chłopców, którzy wyszli na boisko zdekoncentrowani. Brak zdecydowania w obronie, chaotyczna gra w ataku spowodowała, że drużyna gospodarzy wygrała tą kwartę 26-12 i mecz niejako zaczął się od nowa.

Po przerwie nasz zespół wrócił do swojej gry. Chłopcy zagrali rozważnie i zespołowo w ataku. Jednak gra w obronie nadal nie funkcjonowała tak jak należy, co spowodowało że część naszych zawodników miała problemy z przewinieniami, ale III kwarta zakończyła się wynikiem 20-14 dla Lwów.

Ostatnia odsłona spotkania to klasyczna gra błędów obu drużyn. Na szczęście nasi zawodnicy, mimo problemów z faulami zagrali poprawnie w obronie i utrzymali prowadzenie do końca meczu.

Lwy wygrały tą kwartę 10-9 i cały mecz 64:53!

Było to bardzo emocjonujące spotkanie zarówno dla zawodników jak i trenerów. Chłopcy poprawili swoją grę w ataku rzucając 64 punkty jednak przez brak koncentracji i zdecydowania w obronie pozwoliliśmy drużynie z Gdyni rozpędzić się w ataku. Bardzo nas cieszy, że chłopcy ponownie zagrali bardzo zespołowo w ataku.

Było to bardzo trudne spotkanie, pełne wzlotów i upadków, jednak mimo niepowodzeń wygraliśmy jako zespół.

Mamy nadzieję, że zawodnicy i trenerzy wyciągną z tego spotkania wnioski, co zaowocuje jeszcze lepszą grą w dalszej części sezonu.