Podsumowanie turnieju w Pelplinie.

October 2, 2016

W minionym sezonie po zakończeniu I edycji turnieju o Puchar Burmistrza Pelplina obok pucharów mieliśmy na szyjach srebrne medale.

 

W tym roku organizatorzy skompletowali stawkę bardzo silnych zespołów, a najlepiej świadczy o tym fakt, że ubiegłoroczni triumfatorzy zespół Piotrówki Radom zajęli przedostatnie miejsce, a nasz zespół jako srebrni medaliści tym razem zajął ostatnie miejsce.

 

Pierwszy mecz z bezapelacyjnymi triumfatorami z Inowrocławia zagraliśmy bardzo źle. Nie było odpowiedniego poziomu zaangażowania, nie funkcjonowała nasza obrona ani gra w ataku. Ostatecznie przegraliśmy spotkanie różnicą blisko pięćdziesięciu punktów, choć do przerwy mieliśmy tylko 14 punktów deficytu.

 

Na drugi dzień graliśmy z gospodarzami, drużyną Jedynki Pelplin, która po połączeniu z SKS Starogard Gdański i włączając w rotację swojego zespołu przynajmniej czterech bardzo wartościowych zawodników. Zagraliśmy bardzo dobrze. Z niesamowitym zaangażowaniem, poświęceniem i wolą walki. Agresywna obrona przynosiła nam dużo dobrego. Odważna gra w ataku powodowała, że cały czas graliśmy równy mecz z faworyzowanymi gospodarzami. Ostatecznie, przegrywamy różnicą 9 punktów, ale z parkietu schodzimy z podniesionymi głowami.

 

W kolejnym meczu przyszło nam rywalizować z zespołem Piotrówki Radom. Od początku gramy źle. Rozkojarzeni, zbyt indywidualnie i nieskutecznie w obronie. Po nieudanych dwóch kwartach, już się nie podnieśliśmy o ostatecznie oddaliśmy pole gry naszym rywalom ulegając im różnicą blisko czterdziestu punktów.

 

Po wyjeździe do Starogardu Gdańskiego na finałowy mecz turnieju ekstraklasowych drużyn Energa Czarni Słupsk z Polskim Cukrem Toruń, został rozegrany konkurs rzutów za 3 punkty gdzie bardzo dobrze radzili sobie nasi zawodnicy zajmując indywidualnie (Iwo Szolka ) i drużynowo (Iwo, Adam, Szymon Zyskowski i Szymon Dzięcielewski) drugie miejsce!

 

Wyniki:

 

1. Inowrocław łącznie 11 celnych (najwięcej zawodnika 6!!).

2. MLG łącznie 9 (najwięcej Iwo Szolka 4, który zaczął od 4 celnych na 4 rzuty!

3. Radom łącznie 7 (najwięcej 3).

4. Pelplin łącznie 6 (najwięcej 3).

 

W ostatnim meczu turnieju, w którym graliśmy z drużyną Basketu Kwidzyn pokazaliśmy się ponownie z bardzo dobrej strony i zostawiając po sobie dobre wrażenie.

 

Cały mecz oscylowal wokół remisu, a jeszcze w 25 minucie prowadziliśmy różnicą 5 punktów. Niestety w drugiej połowie III kwarty mieliśmy problemy z atakiem. Połączone siły dwóch drużyn z Kwidzyna pokonały nas różnicą 11 punktów (celny rzut za 3 punkty w ostatniej sekundzie meczu), ale na pewno nie mamy się czego wstydzić. Postawiliśmy twarde warunki a nasi rywale musieli się mocno napracować na końcowe zwycięstwo.

 

Podczas dekoracji, gdzie wszyscy zawodnicy otrzymali upominki oraz puchar, dodatkowo indywidualne wyróżnienie otrzymał Adam Polsakiewicz, który został wybrany do najlepszej piątki zawodników turnieju.

 

Turniej podobnie jak w zeszłym roku stał na wysokim poziomie sportowym oraz bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i przy tej okazji serdecznie dziękujemy KS Jedynka Pelplin za zaproszenie!

 

Szkoleniowo dla nas turniej był bardzo cenny. Cztery mecze z rewelacyjnymi przeciwnikami dadzą nam tak potrzebne ogranie i doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentują w sezonie ligowym, którego start już w najbliższą sobotę!

 

 

 

#Razem #Proces

 

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved