Bardzo słaby mecz Lwów U14.

October 8, 2016

Na inaugurację sezonu w kategorii U14, nasze Lwy grały dzisiaj wyjazdowe spotkanie z UKS De La Salle Gdańsk.

 

Zaczęło się świetnie. Pierwsze pięć minut wygraliśmy 12:2, a po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 16:8 grając swoją koszykówkę, czyli agresywnie w obronie i szybko oraz zespołowo w ataku. 

 

Drugą kwartę zaczęliśmy źle, ale w 13 minucie prowadziliśmy jeszcze 22:12. I w tym momencie oddaliśmy pole gry naszym rywalom, przegrywając kolejne 27 minut ... 51:17!

 

Przestrzegaliśmy chłopców, iż drużna gospodarzy po dwóch porażkach w minionym sezonie, dzisiaj zrobi wszystko żeby wygrać i tak też się stało. Zawodnicy De La Salle Gdańska nie zrazili się naszą dobrą gra w początkowej fazie meczu, tylko walczyli o każdą piłkę. Kiedy karta się odwróciła, złapali wiatr w żagle trafiając niewiarygodne rzuty i zasłużenie, wysoko pokonali nasz zespół 63:39.

 

Niestety, 13 minut niezłej gry to zdecydowanie za mało do wygrywania meczów na tym poziomie.

 

Liczby są dla nas bezlitosne - stworzyliśmy sobie masę sytuacji rzutowych, ale piłka nie chciał wpadać do kosza. Trafiliśmy ledwie 17 z 96 rzutów z gry oraz 5 na 20 z linii rzutów wolnych, popełniając do tego aż 58 strat, z czego zdecydowana większość nie była wymuszona, a wynikała z niedokładnych podań i prostych błędów technicznych zdecydowanie ułatwiających zdobycze punktowe gospodarzom.

 

Są dni kiedy gra w ataku się nie układa i nie można trafić spod samego kosza jak to było dzisiaj w naszym przypadku, ale liczby to oczywiście jedno, a brak charakteru i woli walki części naszych zawodników, który rzutował na obraz całego zespołu, zwyczajnie nie pozwolił niestety na podjęcie walki przy wyniku, który obracał się na naszą niekorzyść. Nasza z założenia agresywna obrona, która wykonana z sercem często powoduje nasze przewinienia popełniane w ferworze gry, dzisiaj również nie funkcjonowała, a zaledwie 10 fauli popełnionych przez naszych zawodników jest tego doskonałym obrazem.

 

Tak więc inauguracja rozgrywek się nie udała i nie chodzi tu o wynik meczu, ale jego obraz. To dopiero początek sezonu zasadniczego, do końca którego pozostało nam 9 spotkań, ale nasi zawodnicy musza wychodzić na każdy następny mecz grając w nim tak jakby miał on być ich ostatnim.

 

#Razem #Proces

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved