Lwy U12 wygrywają w Tczewie!

October 15, 2016

Lwy U12 zainaugurowały w dniu dzisiejszym swój sezon ligowy w Tczewie.

Od samego początku dzięki skutecznej obronie mecz ułożył się po naszej myśli. Kilka szybko zdobytych punktów w pierwszej części gry spowodowało, że po 5 minutach prowadziliśmy 11:0, a po pierwszej kwarcie 17:6.

W drugiej kwarcie nieznacznie udało się powiększyć przewagę zespołu (34:16), ale podobnie jak pierwsze pięć minut III kwarty był to okres słabszej gry naszego zespołu. Od 26. minuty, przy prowadzeniu 34:18, Lwy zaczęły grać ponownie skutecznie w obronie, dokładając do tego zespołową grę w ataku co spowodowało, że po trzech kwartach prowadziliśmy 54:24.

Ostatnia odsłona była również bardzo dobra w naszym wykonaniu dzięki czemu ostatecznie mogliśmy cieszyć się zwycięstwem 71:38. Nie ustrzegliśmy się błędów, były momenty rozkojarzenia i przestoje, ale oceniając zespół z perspektywy całego meczu należy zdecydowanie chłopców pochwalić.

Zagraliśmy jak drużyna, dzieląc się piłką i współpracując w obronie. Każdy z zawodników miał swój wkład w końcowy wynik co nas, jako trenerów bardzo cieszy.

Warto też odnotować debiut na ligowych parkietach Filipa Ochocińskiego (rocznik 2009)! :)

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie na mecz i głośny doping rodzinom naszych zawodników :)