Lwy U13 wygrywają w Kwidzynie!

October 16, 2016

Nasze Lwy U13 w drugiej kolejce ligowej udały się na arcytrudny teren do Kwidzyna.

Mecz zaczęliśmy świetnie obejmując szybkie prowadzenie 7:2 po skutecznych akcjach w obronie. Niestety, chwilę później popełniamy cztery proste błędy, z których aż trzy z nich na punkty zamieniają gospodarze i po 5 minutach przegrywamy jednym punktem.

Kolejne piętnaście minut wygrywamy 29:11 i do przerwy prowadzimy różnicą aż 17 punktów! Duża w tym zasługa całej drużyny, która świetnie broni, skutecznie kontratakuje i gra bardzo zespołowo.

Na początku trzeciej kwarty wychodzimy ponownie mocno skoncentrowani i po 25 minutach prowadzimy 46:22. W czwartej kwarcie nasz zespół pozwolił sobie jednak na rozprężenie, a kilka prostych błędów spowodowało, że ambitnie grający gospodarze zniwelowali przewagę do zaledwie 12 punktów.

Po czasie na żądanie naszych trenerów, gra jednak została uspokojona, a chłopcy ponownie zbudowali większą przewagę zwyciężając ostatecznie 68:49.

Mecz nie był tak łatwy jak wskazywałby wynik. Na zwycięstwo musieliśmy sobie ciężko zapracować, ale chłopcy wykonali świetną pracę i to ona była kluczem do sukcesu.