Lwy U14 grają z charakterem!

November 3, 2016

Wszyscy, którzy przybyli na rozgrywany w dniu dzisiejszym zaległy mecz Lwów U14 z zespołem Ósemki Wejherowo mogli być zadowoleni tym co zobaczyli. Była walka, były emocje, a więc wszystko co w koszykówce młodzieżowej najlepsze.

Mecz od początku układał się dobrze dla naszego zespołu. Objęliśmy szybkie prowadzenie, a dzięki zdecydowanej grze w ataku nasi dzisiejsi goście szybko notowali na swoim koncie przewinienia, dzięki czemu oddaliśmy w dzisiejszym meczu rekordową ilość rzutów wolnych.

Pierwszą kwartę wygrywamy 14:12. W drugiej obraz gry nie zmienia się. Gramy twardo w obronie i zdecydowanie w ataku. Drogę do kosza znajdują tez rzuty z dystansu i do przerwy prowadzimy  33:25.

Po przerwie, chłopcy nadal grają swoją koszykówkę i w 26 minucie osiągamy najwyższe prowadzenie w meczu 38:27.  W tym momencie następuje mały przełom, bo ambitni gospodarze trafiają dwa rzuty za 3 punkty. Po przerwie na żądanie naszych trenerów, goście dokładają jednak dwa kolejne punkty po szybkim ataku i od tej pory mecz toczy się punkt za punkt. Po trzech kwartach prowadzimy różnicą czterech oczek, a o wyniku końcowym ma zdecydować ostatnia odsłona meczu.

W tej gramy już nieco słabiej, ale dalej bardzo dzielnie walczymy i na 4 minuty przed końcem meczu prowadzimy 53:49. W tym momencie zawodnik gości trafia rzut za 3 punkty i goście wygrywają kolejne 2 minuty aż 11:0 wykorzystując nasz chwilowy spadek koncentracji i kilka błędów w obronie. Ostatecznie ulegamy drużynie Ósemki Wejherowo 55:62.

Jako trenerzy jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego spotkania chłopaków. Zagrali z niezwykłym charakterem i realizowali przedmeczowe założenia dzięki czemu zapracowali na miłe słowa trenera zespołu gości, który stwierdził "jesteście coraz bliżej" i faktycznie analizując poprzednie mecze naszych zespołów udaje nam się sukcesywnie niwelować przewagę jaką wygrywają zawodnicy z Wejherowa :)

Tak trzymać Panowie. Głowy do góry. Pracujemy dalej i rozwijamy się. Zwycięstwa na pewno przyjdą ;)