Kolejne mecze Lwów za nami.

December 3, 2016

Po całodziennych wojażach po pomorskich parkietach (mecze Lwów U14, U12 oraz mecz Karola Kamińskiego z Asseco Gdynia w Europejskiej Lidze Młodzieżowej), możemy się z Wami podzielić tym czego dzisiaj udało się dokonać.

Sobotę rozpoczęły Lwy U14 od meczu w Rumi z Ósemką Wejherowo. Po dobrych w ostatnim okresie meczach naszego zespołu, podobnie rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie. Po pierwszych pięciu minutach remisowaliśmy 6:6, a po I kwarcie co prawda przegrywaliśmy 15:10, ale graliśmy równy mecz. Druga kwarta była kwartą ataku. Graliśmy poprawnie w obronie, a w ofensywie mecz przejął Adam Polsakiewicz, który zdobył w 5 minut aż 14 punktów. Pierwszą część II kwarty celnym rzutem z połowy boiska zakończył jednak zawodnik gospodarzy, którzy prowadzili różnicą 4 punktów. Do przerwy zawodnicy Ósemki powiększyli przewagę do 7 oczek. Popełniliśmy kilka prostych strat, które na punkty zamieniała drużyna z Wejherowa.

Po przerwie ponownie daliśmy się jednak mocno we znaki gospodarzom i tę część gry wygraliśmy różnicą 3 punktów. Przed ostatnią odsłoną do odrobienia zostały więc 4 punkty, a już po pierwszej udanej akcji Lwów zaledwie 2. Wtedy jednak po raz kolejny wrócił nasz koszmar czwartych kwart przez które ulegliśmy w tym sezonie już dwukrotnie. Tym razem popełniając kilka prostych błędów straciliśmy kontrolę nad meczem i pozwoliliśmy naszym rywalom na wygranie kolejnych trzech minut w stosunku 14:2, co przesądziło o naszej ostatecznej porażce.

Zespół na pewno po dwóch pierwszych, nieudanych meczach sezonu gra obecnie dużo lepiej. Do tej pory pozwoliło to na wygranie jednego meczu, ale cieszy nas postęp poszczególnych zawodników jak i gry w obronie całej drużyny. W dniu dzisiejszym na wyróżnienie zasłużyli na pewno Szymon Zyskowski, który w drugim swoim meczu w życiu zdobył 12 punktów i świetnie grał na tablicach, Jakub Głuszek który po odważnych akcjach i skutecznych rzutach wolnych zdobył 10 punktów oraz wspomniany już wyżej Adam Polsakiewicz, który obok wspomnianych 14 punktach w II kwarcie meczu, bardzo dobrze kontrolował wyprowadzenie piłki zespołu i skutecznymi podaniami otwierał kolegom możliwość zdobywania punktów.

Po meczu Lwów U14, na boisko wybiegły Lwy U12 które rozpoczęły rundę rewanżową meczem w Gdyni z Sharksami. Początek meczu był bardzo trudny dla naszych chłopców, którzy tę część gry wygrali co prawda 2 punktami, ale na każdy z nich musieli bardzo mocno zapracować.

W drugiej odsłonie meczu Lwy zagrały już dużo skuteczniej zarówno w obronie jak i ataku przez co przewagę do przerwy udało się powiększyć do 10 punktów.  Po krótkiej odprawie w szatni oraz mobilizacji zespołu, chłopcy kontynuowali dobrą grę w trzeciej odsłonie, w której grając bardzo zespołowo wygrali 25:8.

Ostatnia część meczu wygrana 16:7 przypieczętowała wygraną zespołu. Wbrew końcowemu wynikowi to nie był dla nas łatwy mecz. Musieliśmy zostawić na parkiecie wszystko co najlepsze by pokonać ambitny zespół gospodarzy. Bardzo cieszy wynik i gra w drugiej połowie, kiedy to zespół zagrał na bardzo dobrym poziomie. Cieszy też, że duży wkład w zwycięstwo mieli zawodnicy młodsi występujący w naszym zespole. Oby tak dalej chłopcy!