Lwy U13 wygrywają z Asseco!

December 8, 2016

Lwy U13 w dzisiejszym spotkaniu pokonują Asseco Gdynia 52:38.

Podobnie jak pierwszy mecz sezonu, tak i dzisiejsze spotkanie było dla naszego zespołu bardzo trudne. Na początku nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu i to nasi goście pod wodzą Michała Mroza prowadzili 9:4. Po pierwszej kwarcie nadal przegrywaliśmy (11:10), ale początek drugiej części należał do Mikołaja Wrzeszcza i Antka Schleifera, którzy świetnie prowadzili ataki naszego zespołu. Dobra gra całej drużyny w obronie sprawiła, że tą część gry wygraliśmy 18:7 i do przerwy wypracowaliśmy 10-punktową przewagę.

Po przerwie, obraz gry nie uległ zmianie. Co prawda kontrolowaliśmy przebieg gry, w 27 minucie osiągając 20-punktową przewagę, ale ambitnie walczący goście walcząc do ostatniego gwizdka zniwelowali ją ostatecznie do 14 punktów.

Zwycięstwo na pewno dała w dniu dzisiejszym Lwom zespołowa obrona, w której wzajemnie zawodnicy sobie pomagali i dzięki czemu mogli wyprowadzać kontrataki.

Kolejny mecz chłopcy rozegrają 18 grudnia z Basketem Kwidzyn.