Lwy U14 ulegają liderowi ze Słupska.

December 15, 2016

Wysoką porażką zakończyliśmy ostatni tegoroczny mecz w kategorii U14.

Goszcząc niepokonanego lidera grupy, drużynę Czarnych Słupsk zdawaliśmy sobie sprawę jak trudne czeka nas zadanie, ale rozochoceni dobrym meczem w Słupsku w pierwszej rundzie rozgrywek oraz serią ostatnich spotkań rozegranych na bardzo dobrym poziomie, chcieliśmy pokazać się z dobrej strony.

I początek meczu taki był. Graliśmy kosz za kosz i z wyniku 4:7 osiągnęliśmy 16:13 na koniec I kwarty. Wtedy też przestało nam wychodzić niemal wszystko. Popełnialiśmy dużo strat, nie biegaliśmy do kontr ani nie ustawialiśmy się w sposób który ułatwiłby nam grę. Niestety, takie mecze się zdarzają i my dzisiaj tego zaznaliśmy, a nasi goście grając agresywnie w obronie i bardzo zdecydowanie w ataku aż do ostatniego gwizdka sędziego zapewnili sobie kolejną wysoką wygraną w naszej lidze.

Słupszczanom gratulujemy zwycięstwa, a my musimy cieszyć się z pierwszych 10 minut, wyciągnąć wnioski z kolejnych 30 minut i ciężko trenować, by się rozwijać i gonić najlepszych.

Na wyróżnienie zasługuje dzisiaj Mikołaj Wrzeszcz (rocznik 2004), który dobrze kontrolował tempo gry zespołu, podejmował mądre decyzje i zdobył 10 punktów oraz Dominique Nabayaogo, dla którego nie było straconych piłek, a każda akcję która nie wyszła najszybciej jak mógł naprawiał następną.

Głowy do góry. Trenujemy dalej i kolejny, ostatni już mecz sezonu zasadniczego rozegramy 7 stycznia w Sopocie z UKS Siódemką Treflem, a po feriach zimowych przystąpimy do meczów finału B.

"Sport to gra. Zawsze musi być zwycięzca i przegrany. Przegrywa jedynie ten, kto nie daje z siebie wszystkiego. Gra z poświęceniem jest zwyciężaniem, choćby tablica wyników mówiła co innego."