Lwy U12 po dobrym meczu z Asseco.

December 17, 2016

Lwy U12 rozegrały w dniu dzisiejszym rewanżowe spotkanie z Asseco Gdynia.

 

W meczu z powodu chorób nie mogli zagrać bez Dawida Książka oraz Władka Sierota, ale Lwy nie byłyby sobą gdyby w takiej sytuacji nie walczyły o zwycięstwo.

 

Od początku mecz był bardzo wyrównany, ale pierwsze 5 minut to gospodarze wygrywają 14:6. Kolejna część pierwszej kwarty jest jednak świetnie rozegrana przez nasz zespół, w którym prym w tym czasie wiódł Dawid Ciesielski, zdobywca 10 punktów (2x3). Wygrywamy ten fragment gry 16:4 i mam 4-punktowe prowadzenie. Po 15 minutach nadal prowadzimy jednym punktem, a do przerwy trzema (39:36) grając poprawnie w obronie i naprawdę ciekawie i skutecznie w ataku.

 

Trzecią odsłonę, lider Gdynian, który do tego czasu nie zdobył punktów otwiera dwoma celnymi rzutami za 3 punkty i Asseco obejmuje ponownie prowadzenie. W dalszej części gry, niestety popełniamy jako zespół kilka prostych błędów i po 30 minutach przegrywamy różnicą 12 punktów.

 

Czwarta kwarta nie zmienia obrazu gry, a Asseco wychodzi na 17-punktowe prowadzenie. Wtedy też następuje zryw naszej drużyny, która po celnych rzutach dystansowych Antoniego Schleifera i Pawła Chmuraka niweluje przewagę Gdynian do 8 punktów. 

 

Końcówka spotkania, kiedy podejmujemy szaleńcze próby odwrócenia losów meczu przynosi jednak kilka niecelnych rzutów, kontry gospodarzy i ich ostateczne zwycięstwo.

 

Walczyliśmy jednak w tym meczu wspaniale. Determinacja chłopców była olbrzymia z czego się bardzo cieszymy. Dzisiaj do zwycięstwa to nie wystarczyło, ale jesteśmy przekonani że wniosło bardzo wiele dobrego do naszej drużyny co zaprocentuje już w kolejnych spotkaniach trwającego sezonu.

 

Gratulujemy gospodarzom, w szeregach których świetny mecz rozegrał Tymoteusz Sternicki (rocznik 2006), zdobywca 40 punktów, a sami z podniesionymi głowami wracamy do treningów i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań ligowych.

 

#Razem #Proces

 

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved