Derby Gdańska tym razem dla Lwów!

February 2, 2017

W dniu dzisiejszym Lwy U13 podejmowały drużynę Meduzy Gdańsk w kolejnym meczu ligowym sezonu 2016/2017.

W pierwszej rundzie górą byli nasi dzisiejsi goście, którzy wygrali mecz różnicą 1 punktu, ale dzisiaj Lwy chciały się zrewanżować swoim kolegom z Meduzy.

Początek mieliśmy wymarzony. Rewelacyjna obrona pozwoliła na zdobycie pierwszych punktów z gry gościom dopiero w 8. minucie mecze, kiedy prowadziliśmy już 14:1.

Pierwszą kwartę kończymy wynikiem 17:5 i kiedy wydawało się, że mecz ułoży się do końca po naszej myśli, to w dalszej jego części czekała nas ciężka przeprawa.

Młodzi zawodnicy Meduzy nie złożyli broni i w kolejnych minutach spotkania gra prowadzona była kosz za kosz. Goście złapali watr w żagle na tyle, że w 27. minucie nasza przewaga stopniała do ledwie 5 punktów.

Przerwa na żądanie naszych trenerów uspokoiła jednak sytuację i od tego momentu Lwy złapały swój rytm sukcesywnie powiększając przewagę i ostatecznie wygrywając 63:46.

Bez wątpienia na wygraną zapracował cały nasz zespół. Każdy dołożył swoją cegiełkę do końcowego wyniku. Bardzo dobra gra w obronie była wynikiem pracy wszystkich 12 zawodników. Zagraliśmy jak prawdziwy zespół.