Lwy U13 awansowały do finału A!

February 5, 2017

W minionych rozgrywkach, nasz zespół chłopców z rocznika 2004 wspomagany przez młodszych kolegów do końca sezonu zasadniczego walczył o awans do finału A.

Do promocji zabrakło kilku zdobytych koszy, bo bilans zwycięstw do porażek mieliśmy identyczny do naszych bezpośrednich rywali z Pelplina. Ostatecznie musieliśmy zadowolić się wygraniem finału B, ale w trwającym sezonie zespół bardzo chciał awansować do grona 6 najlepszych zespołów Pomorza.

I udało się! Pomimo, iż od początku dzisiejszego meczu w Pelplinie nasi chłopcy nie mogli znaleźć swojego rytmu meczowego, co powodowało, że każdy zdobyty punkt i wybroniona akcja kosztowały nas wiele wysiłku. Udawało nam się jednak utrzymywać niewielką przewagę. Gdy po krótkiej przerwie w połowie meczu wróciliśmy na boisko i pokazaliśmy swoją koszykówkę, dobrą zespołową pracę w obronie i szybkie kontrataki, nasza przewaga wzrosła do 20 punktów. Gospodarze jednak się nie poddali i pokazali, że również potrafią grać w koszykówkę. Wiele naszych niewykorzystanych akcji i skuteczne rzuty przeciwników spowodowały, że ostatecznie nasza przewaga zmalała do ledwie 4 punktów. Na szczęście, ostatnia minuta meczu należała do nas i walcząc o każdą piłkę, zdobyliśmy 4 punkty z rzędu, co ustanowiło końcowy wynik 58-50.

Dzisiejszym, wygranym meczem w Pelplinie, podopieczni trenera Bartka na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego przypieczętowali swój awans do finału A w bieżących rozgrywkach!

Dzięki temu, nasze Lwy U13 rozegrają w bieżącym sezonie dodatkowych sześć spotkań z czołowymi drużynami Pomorza, co na pewno zaprocentuje dalszym postępem i rozwojem sportowym chłopców. Wcześniej czekają nas jeszcze spotkania grupowe z innymi drużynami naszej grupy, które także awansowały już do finału A – SKS Starogard Gdański i Czarni Słupsk.