Wysoka wygrana i wysoka przegrana.

February 12, 2017

W kończący się weekend nasze zespoły rozegrały dwa spotkania.

W dniu wczorajszym, Lwy U12 rozegrały derbowy pojedynek z Korsarzem Gdańsk w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej.

Chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie, w którym mogliśmy obejrzeć bardzo dużą ilość zespołowych akcji, które po 3-4 podaniach kończyły się zdobyczą punktową. Od początku też udało się naszej drużynie budować bezpieczną przewagę punktową, a ostatecznie wygrać bardzo zdecydowanie, bo aż 118:17.

Teraz przed chłopcami dwa bardzo trudne spotkania wyjazdowe, które zakończą sezon zasadniczy rozgrywek U12.

W dniu dzisiejszym swoje ostatnie spotkanie przed rozgrywkami finału A, rozegrały Lwy U13. Naszym rywalem była drużyna lidera rozgrywek ze Słupska. Po początkowo niemrawym spotkaniu z obu stron, nasi dzisiejsi goście zdecydowali się na agresywną obronę na całym boisku, która sprawiła nam dzisiaj dużo problemów, co powodowało szybko rosnącą przewagę Słupszczan. Do przerwy nasza gra wyglądała źle poprzez dużą liczbę niewymuszonych strat, ale już w II połowie zagraliśmy dużo odważniej. Twardsza obrona, zespołowe akcje ofensywne sprawiły że mecz mógł zacząć się podobać. Goście co prawda nadal budowali swoją wysoką przewagę, wygrywając ostatecznie 133:43, ale nasz zespół walczył i starał się wynieść jak najwięcej z gry przeciwko tak silnej drużynie, co podobało się trenerom i mamy nadzieje zaprocentuje w rozgrywkach pomiędzy najlepszą szóstką zespołów na Pomorzu.