Lwy U14 wygrywają derby Gdańska.

February 23, 2017

Lwy U14 po długiej przerwie wróciły na parkiety ligowe. Pierwszy mecz finału B jaki rozegraliśmy dzisiaj w hali Sp 27, przypadł w kilka dni po tym jak nasi dzisiejsi goście ograli na własnym parkiecie silny zespół Siódemki Sopot.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a każdy zdobyty punkt przychodził obu drużynom bardzo ciężko. Lwy objęły prowadzenie 13:11 po pierwszych dziesięciu minutach, ale w kolejnych trzech kwartach udało się już naszej drużynie przejąć inicjatywę.

Rewelacyjnie rozegrane drugie 10 minut meczu dało Lwom przewagę 28 punktów do przerwy co pozwoliło kontrolować przebieg meczu w drugiej połowie.

Chłopcy zagrali dzisiaj bardzo dobrze zarówno w obronie jak i ataku. Twarda i zdecydowana defensywa, skuteczne i zespołowe ataki dały wiele możliwości, które zespół przekuwał na kolejne punkty.

To był najlepszy mecz naszego zespołu w tym sezonie. Cieszymy się, ale zarazem już myślimy o jutrzejszym pojedynku rewanżowym, który rozpocznie się o godzinie 18.00 w SP nr 1 przy ul. Poli Gojawiczyńskiej.