Lwy U13 ulegają wiceliderowi.

March 2, 2017

Nasze Lwy U13 rozpoczęły w dniu dzisiejszym rywalizację w finale A.

Na początek gościliśmy wicelidera tabeli, zespół Bryzy Kolbudy, który ewidentnie zdominował początek meczu. Zdecydowana przewaga fizyczna naszych gości wsparta dobrym wyszkoleniem powodowała, że nasi chłopcy rozpoczęli spotkanie przestraszeni, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku meczu. Pierwszą kwartę przegraliśmy 6:28, a drugą 10:19 i do przerwy przewaga Bryzy wynosiła ponad 30 punktów.

W drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inny zespół Lwów. Waleczność, charakter, brak oporów przed grą 1x1 w ataku i twardą obroną. W efekcie trzecią odsłonę meczu wygrywamy 20:11. Ostatnie dziesięć minut było wyrównane, ale to zespół z Kolbud dzięki wysoko wygranej pierwszej połowie odnosi ostatecznie zwycięstwo 76:44.

W drugiej połowie nasz zespół zagrał na swoim poziomie realizując założenia trenerów i stosując elementy ćwiczone na treningach. Bardzo cieszy rewelacyjna postawa naszych Lwów z rocznika 2006 - Damiana Ciesielskiego (pewna gra jako rozgrywającego) i Karola Ochocińskiego (zdobywca 13 punktów).

W niedzielę kolejne starcie finału A. Tym razem zagramy w Wejherowie z Ósemką.