Lwy U12 pokonują Jedynkę Pelplin.

March 4, 2017

Lwy U12 rozpoczęły w dniu dzisiejszym walkę w finale B. Naszymi gośćmi był zespół Jedynki Pelplin.

Chłopcy od początku weszli bardzo dobrze w mecz. Świetna gra całej drużyny zarówno w obronie jak i ataku dała wygraną pierwszą kwartę w stosunku 24:2, co w zasadzie bardzo mocno wpłynęło na ostateczny wynik spotkania.

Do przerwy nasi chłopcy nie spuszczali z tonu pracując na budowane bezpiecznej przewagi, która do przerwy wyniosła już ponad 30 punktów.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu dobrze broniliśmy, a w ataku szukaliśmy podań otwierających kolegom drogę do kosza, wygrywając ostatecznie 85:40.

Cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa za dzisiejszy mecz, a bardzo cieszy ponownie świetna gra chłopców z rocznika 2006, gdzie mieliśmy wysokie zdobycze punktowe (28 punktów Karola Ochocińskiego), świetną organizację gry i masę podań otwierających drogę do kosza kolegom (Dawid Ciesielski) i jak zwykle rewelacyjną obronę i niesłychaną waleczność (Mateusz Kuźma).

Gratulujemy wygranej, ale przede wszystkim świetnej postawy wszystkim naszym Lwom!