Świetny mecz Lwów U13!

March 5, 2017

Świetny występ w drugim meczu finału A zaliczyli dzisiaj chłopcy z zespołu U13.

Wyjazdowe spotkanie w Wejherowie nie zaczęło się dla nas dobrze. Już w pierwszej akcji gospodarze trafili za trzy punkty, a chwilę później ich przewaga wyniosła już 9 punktów (11:2).  W kolejnych pięciu minutach, Lwy odrobiły jednak straty dzięki niesamowitej waleczności i przede wszystkim bardzo mocnej obronie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 13:13.

Druga kwarta to walka punkt za punkt i festiwal przestrzelonych rzutów po obu stronach. Do przerwy przegrywamy 26:25, ale po niej gramy już dużo lepiej. Dobra gra w obronie, na zbiórce i coraz skuteczniejsza gra w ataku dała nam przewagę 9 punktów po trzech kwartach (38:47).

Ostatnia odsłona meczu zaczęła się od ponownie dobrej gry naszej drużyny, która osiągnęła 14 punktów przewagi. Kiedy wydawało się, że losy meczu zostały już rozstrzygnięte, gospodarze rzucili się w pogoń i dzięki dwóm celnym rzutom za trzy punkty zniwelowali straty do ledwie trzech punktów na niespełna dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Ostatecznie zachowujemy jednak więcej zimnej krwi w końcówce meczu i odnosimy bardzo cenne zwycięstwo na trudnym terenie 56:63.

Na wyróżnienie za dzisiejszy mecz zasługuje cały zespół. Każdy dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. Mecz był bardzo emocjonujący i stał na bardzo wysokim poziomie, a w całym spotkaniu zawodnicy trafili aż 11-krotnie za trzy punkty (w naszych barwach trzy razy Dawid Ciesielski i raz - w ważnym momencie końcówki meczu - Karol Ochociński.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze dobre występy!