Lwy U12 ponownie wygrywają!

March 11, 2017

W II kolejce finału B Lwy U-12 na wyjeździe rywalizowały z zespołem UKS Stolem Nowy Klincz.

Nasi chłopcy wyszli na parkiet nieskoncentrowani, a kilka niewymuszonych strat i nieprzygotowane rzuty spowodowały, że po pierwszych 5 minutach przegrywaliśmy 7-8.

Było to na szczęście ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym meczu, bo od tego momentu to Lwy zaczęły dyktować warunki na boisku. Agresywna obrona plus świetna, zespołowa gra w ataku doprowadziły do tego, że nasi chłopcy po pierwszej kwarcie prowadzili 19:12.

Na drugą kwartę Lwy wyszły bardzo zdeterminowane. Świetnie grali na bronionej połowie co skutkowało tym, że mieli okazję do uruchamiania szybkich kontrataków i łatwych punktów spod samego kosza. Po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 37-16.

W III kwarcie chłopcy zagrali bardzo skutecznie w ofensywie dokładając do swojej zdobyczy kolejne 20 punktów, ale IV kwarta to najgorszy okres naszej gry w tym meczu.

Chłopcy nie zagrali na maksimum swoich możliwości co skutkowało tym, że przegraliśmy ostatnie 10 minut 10-6.

W końcowym rozrachunku pokonujemy zespół UKS Stolem Nowy Klincz 63-39. Cieszy, że chłopcy zaczęli szukać lepiej ustawionych kolegów na parkiecie (aż ośmiu zawodników wpisało się dziś na listę strzelców)

Do końca rozgrywek sezonu 2016/2017 pozostały dwa spotkania. Oby tak dalej, chłopcy!