Lwy U13 wygrywają po raz drugi w finale A!

March 12, 2017

Lwy U13 w kolejnym meczu finału A podejmowały zajmujący aktualnie 3. miejsce w ligowej tabeli Basket Kwidzyn.

Mecz od początku dobrze się ułożył. Celny rzut za 3 punkty Mikołaja Wrzeszcza w 3. minucie meczu dał nam 5-punktowe prowadzenie, które do końca I kwarty udało się nam powiększyć do siedmiu oczek (18:11).

Zespół nie spoczął na laurach i w drugiej odsłonie spotkania zagrał jeszcze lepiej. Skuteczna, zespołowa obrona i zdecydowana gra w ataku dały nam prowadzenie do przerwy 39:21.

Po zmianie stron, niestety zagraliśmy najsłabsze w tym meczu 10 minut dając gościom szansę na zniwelowanie naszej przewagi do 12 punktów.

Ostatnia odsłona ponownie jednak była rozgrywana pod dyktando naszego zespołu, który ostatecznie wygrał 64:46 odnosząc drugie zwycięstwo w finale A!

Dzięki skutecznej obronie i zespołowej grze w ataku aż dziewięciu naszych zawodników zdobywało w dzisiejszym meczu punkty i aż dziesięciu zaliczyło podanie otwierające kolegom drogę do kosza!

Za tydzień, w Kolbudach zaczynamy rundę rewanżową!