Udany rewanż Wejherowian.

March 30, 2017

Niestety w przedostatniej kolejce finału A rozgrywek U-13 ulegamy zespołowi UKS Ósemki Wejherowo.

Dzisiejszy mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Po pierwszych 5 minutach tablica wyników wskazywała…0-0, ale od tego momentu musieliśmy uznać wyższość gości, którzy po pierwszej kwarcie zeszli z parkietu z prowadzeniem 3-15 i nie oddali go już do końca meczu.

Przerwa przed drugą kwartą nie zmieniła stylu gry naszego zespołu. Dalej popełnialiśmy dużo strat dokładając do tego niecelne rzuty oraz słabą obronę co spowodowało, że na przerwę schodziliśmy do szatni z 15 punktowym  deficytem (9-24).

Sytuacja po przerwie nie ulega wielkiej poprawie, jednak ostatnie 5 minut trzecie kwarty to długo oczekiwana dobra gra naszego zespołu. W końcu zaczęliśmy grać agresywnie w obronie co przyniosło szansę na szybkie ataki naszego zespołu. Tą część gry wygrywamy 14:8 i pełni nadziei przechodzimy do ostatniej odsłony tego spotkania. Jednak czwarta kwarta to nasz najgorszy okres gry. Przegrywamy tą odsłonę 9-23 i całe spotkanie 32-55, a Wejherowianie skutecznie rewanżują się nam za porażkę na własnym parkiecie w pierwszej rundzie finału A.

Zdajemy sobie sprawę, że przy 54 stratach (większość niewymuszonych) i 18% skuteczności rzutów z gry nie możemy liczyć na zwycięstwo, ale martwi na pewno styl w jakim przegrywamy. Zagraliśmy bez iskry, odpowiedniej koncentracji i agresywnej obrony, które zawsze cechują grę naszej drużyny.

Mamy nadzieję, że ta charakterystyka naszego zespołu, która była prezentowana przez cały dotychczasowy sezon wróci w niedzielę, kiedy to stawką meczu będzie czwarte miejsce w rozgrywkach na Pomorzu a dzisiejszy nasz słaby występ był wypadkiem przy pracy, który się długo nie powtórzy.