Lwy U11 zakończyły sezon ligowy.

April 23, 2017

Pierwszy sezon ligowy naszych Lwów U11 dobiegł końca.

 

We wczorajszym turniejem ligowym w Słupsku nasi chłopcy rozegrali dwa spotkania w ramach rozgrywek Dywizji C. Najlepszy zespół turnieju awansował do wielkiego finału ligi, a najsłabszy spadał do dywizji D.

 

Lwy rozpoczęły od bardzo trudnego spotkania z gospodarzami turnieju - drużyną Czarnych Słupsk. W pierwszej kwarcie rozpoczęliśmy od prowadzenia 8:2, a jeszcze długo w tej części gry pojedynek toczył się punkt za punkt. Zmiana systemu obrony przez trenera gospodarzy na ... mocno balansującą na granicy dozwolonej przez przepisy (mającej na celu zatrzymanie naszych liderów, którzy raz po raz zdobywali punkty) przyniosła skutek i Słupszczanie wypracowali bezpieczną, 18-punktową przewagę do przerwy, powiększając ją w drugiej części meczu i odnosząc ostatecznie ważne zwycięstwo w kontekście awansu.

 

Trener Michał mając w perspektywie spotkanie po spotkaniu, gdyż tuż po zakończeniu meczu z gospodarzami czekał nas pojedynek derbowy z UKS De La Salle Gdańsk, musiał umiejętnie rozdzielać czas gry, by chłopcy wytrzymali trudy turnieju.

 

I wytrzymali je świetnie! Od początku spotkania z zaprzyjaźnionym zespołem DLS udało się nam narzucić dobre tempo gry, a bardzo dobra dyspozycja rzutowa sprawiła, że po pierwszej części gry wypracowaliśmy dość bezpieczną przewagę, kontrolując przebieg meczu w dalszej jego części i odnosząc zwycięstwo dające nam pozostanie w dywizji C.

 

Na duże wyróżnienie zasługuje Dawid Ciesielski, który zmagając się często z dwoma, trzema obrońcami (szczególnie w meczu z gospodarzami) świetnie sobie radził, zdobywając m.in. łącznie 71 punktów w dwóch spotkaniach wczorajszego turnieju. Brawa należą się jednak całej drużynie, która z meczu na mecz robi postępy i gra coraz skuteczniej, co jest widoczne gołym okiem. Młodsi chłopcy, licznie wypełniający zespół U11 dzielnie walczą o każdą piłkę, poświęcają się dla zespołu będąc jego bardzo ważną częścią, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 

W sezonie odnieśliśmy cztery zwycięstwa i ponieśliśmy trzy porażki kończąc go na ósmej pozycji na piętnaście startujących zespołów z całego Pomorza. To dobry prognostyk na przyszłość i dobra pozycja do ataku na przyszły sezon :)

 

Dziękujemy za sezon, chłopcy! Byliście świetni! :)

 

#Razem #Proces 

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved