Piąty sezon ligowy za nami!

April 24, 2017

Nasz klub, który pojawił się na sportowej mapie Pomorza z końcem sierpnia 2012 roku, w miniony weekend zakończył już swój piąty sezon ligowy.

 

Sezon inny niż poprzednie, bo po przekazaniu sekcji żeńskiej do klubu Młode Lwice Gdańsk spędzony w gronie samych chłopców.

 

Jak się w tym czasie spisywaliśmy?

 

Sportowo w ostatnim sezonie:

 

Jeśli chodzi o wyniki zespołowe, największy sukces odnieśli zawodnicy z kategorii U13, którzy już w minionym sezonie sygnalizując zwyżkę formy kończyli sezon jedenastoma kolejnymi zwycięstwami ocierając się o awans do finału A, w tym roku już do niego pewnie awansowali i zakończyli rozgrywki na piątym miejscu na trzynaście zgłoszonych drużyn.

 

Lwy U12 po zeszłorocznym dużym sukcesie i awansie do najlepszej czwórki na Pomorzu, w tym sezonie borykały się z problemami zdrowotnymi i w zasadzie w żadnym z meczów nie mogli zagrać w najsilniejszym zestawieniu. Pomimo tego, chłopcy brak awansu do finału A, osłodzili wygraniem finału B i uplasowaliśmy się tym samym na siódmym miejscu na czternaście rywalizujących zespołów.

 

Lwy U11 rozgrywając swój pierwszy sezon ligowy w historii, zakończyły rozgrywki w dywizji C, co dało ostatecznie ósme miejsce na piętnaście zgłoszonych zespołów. Z meczu na mecz nasz zespół, złożony w dużej części z chłopców młodszych (urodzonych w latach 2007-2009) robił widoczne gołym okiem postępy, a poświęcenie i walka jaką prezentowali na parkiecie już plasuje ich w czołówce naszej ligi.

 

Lwy U14 po udanym sezonie 2015/2016 nie najlepiej rozpoczęły obecny. Porażka na inaugurację w derbowym pojedynku z De La Salle Gdańsk mimo wysokiego prowadzenia w pierwszej części meczu, podcięła nam mocno skrzydła i mimo często dobrze rozgrywanych pierwszych trzydziestu minut spotkania, ulegaliśmy naszym rywalom w ostatniej odsłonie meczu (tak było w obu meczach z Siódemką Sopot, obu z Ósemką Wejherowo oraz wyjazdowym z Asseco Gdynia). Sezon chłopcy zakończyli jednak mocnym uderzeniem, pewnie pokonując w finale B dwukrotnie drużynę Meduzy Gdańsk.

 

Jeśli chodzi o progres indywidualny naszych chłopców, sztab trenerski jest bardzo zadowolony z pracy jaką wykonują zawodnicy i postępów jakie poczynili. Najbardziej cieszą obrazki, na których chłopcy z własnej inicjatywy przychodzą godzinę (lub ponad) szybciej na treningi pracując nad swoim rozwojem. Cieszy także wysoka frekwencja w naszych grupach treningowych, która np. w kategorii U14 do tej pory wyniosła blisko 85%! 

 

Sportowo w historii klubu:

 

W ciągu pięciu minionych sezonów rozegraliśmy łącznie 302 spotkania ligowe, wygrywając 115 z nich (bilans sekcji żeńskiej 44-90, sekcji męskiej 71-97), ale konsekwentna praca zgodnie z przyjętymi kryteriami sprawiła, iż w ostatnich dwóch sezonach notujemy zdecydowany progres i odsetek wygranych zdecydowanie się poprawia. W czasie ostatnich pięciu lat udało się nam sześć razy awansować do grona najlepszych pięciu zespołów na Pomorzu i sześciokrotnie stanąć na podium w turniejach towarzyskich.

 

W tym okresie, sześciu naszych zawodników reprezentowało nasz klub w barwach Kadr Pomorza, a kolejnych sześciu w Meczu Gwiazd POZKosz. Na parkiety seniorskie szczebla centralnego (PLK, II liga) trafiło dwóch naszych zawodników (Karol Kamiński, Mikołaj Speichert), a jeden (Karol Kamiński) został królem strzelców rozgrywek na Pomorzu (U18) występując w naszych barwach.

 

Rekordzistami pod względem występów, w których reprezentowali nasze barwy na pomorskich parkietach są:

 

1. Dawid Książek - rocznik 2005 - 84 spotkania

2. Dawid Ciesielski - rocznik 2006 - 76 spotkań

3. Antoni Schleifer - rocznik 2005 - 75 spotkań

4. Jędrzej Nasiadka - rocznik 2004 - 74 spotkań

5. Radosław Styka - rocznik 1997 - 71 spotkań

6. Iwo Bratek - rocznik 2004 - 68 spotkań

     Karol Kamiński - rocznik 1997 - 68 spotkań

     Mikołaj Wrzeszcz - rocznik 2004 - 68 spotkań

7. Mikołaj Speichert - rocznik 1997 - 62 spotkania

8. Sławomir Paszkiewicz - rocznik 1997 - 61 spotkań

9. Tomasz Dudek - rocznik 1997 - 60 spotkań

10. Karol Ochociński - rocznik 2006 - 58 spotkań

 

Szkoleniowcami, którzy reprezentowali na ławce trenerskiej nasz klub w okresie ostatnich pięciu sezonów w rozgrywkach POZKosz są:

 

1. Dawid Roguski - 119 spotkań

2. Dominik Wąsowski - 69 spotkań

3. Bartłomiej Masiulaniec - 26 spotkań

4. Michał Szarafin - 24 spotkania

5. Bartosz Teleszko - 18 spotkań

6. Aleksandra Bartyska - 15 spotkań

7. Artur Szpanel - 12 spotkań

8. Monika Tomkewicz - 10 spotkań

9. Maksymilian Klasa - 10 spotkań

 

 

Organizacyjnie:

 

Na tym polu cały czas staramy się rozwijać i dbać o jak największy komfort zarówno trenujących u nas dzieci (pod względem warunków i jakości), a także ich rodziców (pod względów dostępności informacji o wykonywanej pracy z ich pociechami).

 

Wprowadziliśmy określone standardy pracy z dziećmi, do których skierowana jest nasza oferta. Wszystkie grupy trenujące na dużym obiekcie mają zajęcia prowadzone przez dwóch trenerów. Losowe mecze są nagrywane i analizowane przez sztab trenerski, a każde wydarzenie klubowe jest upamiętniane kilkudziesięcioma zdjęciami którymi dzielimy się z Państwem na naszej stronie i profilach społecznościowych.

 

Z każdego meczu dla kategorii U13 i starszych prowadzone są obserwacje ułatwiające ocenę potrzeb, w kierunku których musimy zintensyfikować szkolenie wprowadzając odpowiednie zmiany do przygotowanego planu szkoleniowego. Nadto, dzieci (trenujące w starszych grupach) poddane są ocenie, której wyniki rodzice otrzymują dwa razy do roku w raportach oceny postępów zawodnika.

 

Zawodnicy dwa razy do roku na potwierdzenie naszych słów, iż to szkoła jest ich priorytetem otrzymują druki raportów z wyników w nauce i zachowaniu, które wypełniane są przez ich nauczycieli oraz rodziców. Na bieżąco poza stroną klubową prowadzimy także profile społecznościowe na facebooku, twitterze oraz instagramie, a wychodząc na przeciw dzisiejszej technologii stworzyliśmy aplikację na telefony, z której na bieżąco możecie Państwo śledzić najważniejsze wydarzenie w klubie.

 

W trakcie trwania ostatniego sezonu wymieniliśmy też całe zaplecze sprzętowe w klubie dokonując zakupu łącznie 44 piłek Molten wraz z torbami, 4 imitacji obrońców do treningu, wymieniając cały sprzęt meczowy (koszulki i spodenki) w liczbie 48 kompletów, który jest jednakowy dla wszystkich roczników naszych chłopców oraz w pełni wyposażoną, profesjonalną apteczkę dla sportowców.

 

Rozszerzyliśmy jednostki treningowe z 90 do 105 minut dla większej efektywności treningu, a dla grupy najstarszej (dla chętnych) wprowadziliśmy dodatkowy trening siłowy. Dla najmłodszych w minionym sezonie stworzyliśmy Małą Ligę 3x3, której projekt kontynuujemy już z dwoma innymi gdańskimi klubami - UKS De La Salle oraz Meduzą. Dla najstarszych wraz z tymi klubami, stworzyliśmy nowy podmiot o nazwie Gdański Klub Koszykówki Hanza, który ma dawać jeszcze większe możliwości rozwoju naszym zawodnikom od kategorii U15.

 

Nie omijały nas jednak błędy i nietrafione decyzje. Dlatego też wiemy, ile jeszcze pracy przed nami i na ilu polach musimy się poprawić chcąc pracować według założonych przez nas na okres najbliższych 3 lat, standardach. Na dzisiaj bardzo cieszymy się, że w klubie pojawiają się cały czas nowe twarze, a najmłodszych dzieci chcących uprawiać koszykówkę przybywa nam z każdym sezonem.

 

 

Za nami koniec sezonu ligowego, ale nasze Lwy nadal dzielnie trenują i rozgrywają mecze kontrolne cały czas rozwijając swoje umiejętności. Po zakończeniu roku szkolnego nastąpi krótka przerwa, ale już od 10 lipca wracamy do koszykówki zorganizowanymi przez klub mini campami, podczas których pracować będziemy z dziećmi nad umiejętnościami indywidualnymi, a już w sierpniu zgrupowaniem letnim w malowniczym Mrzeżynie rozpoczynamy przygotowania do sezonu ligowego 2017/2018!

 

Bądźcie z nami!

#Razem #Proces

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved