Drugi dzień Netz Cup za nami.

September 23, 2017

Za nami drugi dzień zmagań na turnieju Netz Cup rozgrywanym w Gdyni. Podobnie do dnia wczorajszego notujemy bilans 1-1. Na otwarcie wygrywamy z zespołem z Kielc różnicą 20 punktów, by popołudniu ulec 6 punktami gospodarzom, Asseco Gdynia.

Trener zespołu Michał Szarafin:

"Do pierwszego spotkania nasi zawodnicy podeszli trochę zbyt pewnie. Duża ilość prostych błędów jak i brak koncentracji spowodowały, ze z młodszym, bardzo ambitnym zespołem z Kielc wygrywamy nie bez problemów.

Mecz z gospodarzami rozpoczęliśmy świetnie schodząc po pierwszej kwarcie z 8 punktowa przewagą. W drugiej kwarcie nastąpił jednak zwrot akcji o 180 stopni i to gospodarze przejęli kontrolę nad grą. Tę część meczu przegrywamy aż 6-22.

Na szczęście po przerwie nasze Lwy rzuciły się do ataku i konsekwentnie niwelowały stratę do zespołu Asseco. Na tyle skutecznie, że na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem przegrywaliśmy już tylko 5 punktami. Niestety, w ostatnich minutach tego spotkania piłka po naszych rzutach nie mogła znaleźć drogi do kosza i w końcowym rozrachunku ulegamy zespołowi gospodarzy 51-45. Był to mecz pełen emocji. Bardzo nas cieszy fakt, ze nasi zawodnicy nie poddali się i mimo kilkunastopunktowej straty walczyli do końca. Jak już nie raz wspominaliśmy, dla nas zespół który mimo niepowodzeń walczy do końca jest zespołem wygranym. Chłopcy wiedzą, ze potrafią grać w koszykówkę i do kolejnych spotkań podchodzimy pełni optymizmu."