Wygrana inauguracja sezonu.

October 7, 2017

Na inaugurację sezonu naszych lwich zespołów na parkietach koszykarskich mogliśmy obejrzeć mecz w kategorii U14, w którym gościliśmy zespół UKS Ósemka Wejherowo.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla naszego zespołu, który przez pierwsze 10 minut zbudował 12-punktowe prowadzenie, nie pozwalając Wejherowianom na zdobycie punktów z gry. Druga odsłona należała jednak do naszych gości, które pierwsze pięć minut drugiej kwarty rozpoczęli od mocnego uderzenia i wygrania tej części gry aż 9:0. W kolejnych piętnastu minutach gra toczyła się niemal punkt za punkt, a nasze Lwy przed ostatnią kwartą mecze miały na swoim koncie 7-punktową zaliczkę. Ostatnie dziesięć minut spotkania należało już jednak do naszego zespołu, który grając bardzo dobrze w obronie, odblokował się także w ataku zdobywając 23 punkty, co pozwoliło na zwiększenie przewagi i ostateczne zwycięstwo w meczu 57:37.

Bartosz Teleszko, trener zespołu: Naszym dzisiejszym przeciwnikiem była drużyna z Wejherowa, która przyjechała w bojowych nastrojach i walczyła przez cały mecz, niejednokrotnie przysparzając nam dużych problemów. Nasze Lwy, również od początku meczu były nastawione na walkę i ciężką pracę, dzięki czemu zagraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz, zarówno od strony ataku jak i obrony. Wynik końcowy został rozstrzygnięty dopiero w ostatniej kwarcie, gdy nasza agresywna obrona pozwoliła nam na wyprowadzenie licznych i skutecznych kontrataków. Chciałbym pogratulować drużynie udanej inauguracji oraz zaznaczyć, że to dopiero początek sezonu i czeka nas jeszcze wiele ciężkiej pracy, zarówno na treningach jak i w trakcie meczów.

#Proces

Kategoria U14.

Młode Lwy Gdańsk vs Ósemka Wejherowo 57:37 (5:1, 9:1, 0:9, 8:6, 6:4, 6:6, 23:10)

Skuteczność rzutów z gry: 38.3%

Skuteczność rzutów wolnych: 38.5%