Sopot za silny.

October 17, 2017

W II kolejce ligowej, nasze Lwy U14 spotkały się na własnym parkiecie z faworytem rozgrywek - drużyną UKS 7 Sopot prowadzoną przez trenera Tomasza Chwiałkowskiego.

Piorunujący początek naszych gości (16-0) zdecydowanie podciął skrzydła naszym zawodnikom, ale paradoksalnie był to najsłabszy okres gry Lwów. W dalszej części meczu, mimo iż przewaga zespołu gości nie podlegała dyskusji, nasi zawodnicy podjęli walkę i stworzyli kilka bardzo ładnych i składnych akcji zarówno a ataku jak i obronie.

Ostatecznie wysoko przegrywamy z faworytem, ale druga połowa meczu napawa nas optymizmem przed dalszą fazą sezonu. Mimo fatalnego startu, podjęliśmy rękawice i walczyliśmy do ostatniego gwizdka arbitra dzisiejszego spotkania tak, by każda akcja dała nam kolejne doświadczenia i naukę.

Trener Bartek o dzisiejszym meczu:

Niestety nasz dzisiejszy, bardzo mocny przeciwnik wykorzystał wszystkie nasze błędy i pokazał jak dużo ciężkiej pracy jeszcze nas czeka. Bardzo cieszy nas jednak fakt, że chłopcy pomimo bardzo słabego początku meczu, nie poddali się i walczyli  do końca, pokazując (szczególnie w drugiej połowie) kilka naprawdę świetnych akcji zespołowych jak i indywidualnych. Pomimo wysokiej przegranej chciałbym pochwalić chłopców, szczególnie za drugą połowę meczu. Za to, co pokazali na boisku i za walkę do ostatniego gwizdka, która pozwoliła nam wyjść do szatni z podniesionymi głowami.

Gratulujemy świetnej postawy drużynie gości, a my szykujemy się już do następnych potyczek ligowych. W sobotę udajemy się na mecz do Kwidzyna, a za tydzień we wtorek we własnej hali podejmujemy w derbach Gdańska, drużynę De La Salle.