Asseco górą. Lwy z charakterem.

October 22, 2017

Lwy U13 przegrywają z Asseco Gdynia 65:87. Mecz zaczął się niefortunnie i już po I kwarcie przegrywaliśmy różnica 20 punktów. W dalszej części spotkania chłopcy pokazali jednak wielki charakter i kilka bardzo dobrych akcji zarówno zespołowych jak i indywidualnych.

Trener Michał:

W drugiej kolejce rozgrywek ligowych U-13 podejmowaliśmy mocny zespół Gdyńskiej Akademii Koszykówki. Mecz na pewno nie rozpoczął się po naszej myśli. Wyszliśmy nieskoncentrowani oraz z brakiem wiary we własne umiejętności. Dodatkowo dla niektórych z naszych zawodników było to już trzeci mecz w ciągu 3 dni. Skutkiem tego była wysoko przegrana pierwsza kwarta (13-33), która można powiedzieć ustawiła wynik całego spotkania. Na szczęście po pierwszej kwarcie było już tylko lepiej i nasze Lwy podjęły walkę z naszymi gośćmi o czym może świadczyć fakt, że pozostałe 3 kwarty zakończyły się wynikiem 54-56 na korzyść Gdynian. Chłopcy pokazali w tym meczu wiele wspaniałych akcji zarówno w obronie jak i ataku, a przede wszystkim pokazali to co charakteryzuje wszystkie nasze zespoły czyli walkę do ostatniej sekundy meczu. Jako trener tego zespołu jestem dumny z naszych Lwów i wierzę, że te trzy ostatnie kwarty dodadzą wiary i pewności siebie przed następnymi meczami. To dopiero początek sezonu i nasi chłopcy nie złapali jeszcze rytmu meczowego. Pełni optymizmu oczekujemy następnych spotkań ligowych.