Tym razem górą DLS.

October 24, 2017

Kolejne derby Gdańska w tym sezonie za nami. Tym razem w kategorii U14. Tym razem lepsi okazali się nasi dzisiejsi goście z DLS. To było jednak 40 minut niesamowitej walki, świetnych akcji z obu stron i niesamowitej dawki emocji.

Mecz rozpoczął się rewelacyjnie od popisów strzeleckich obu zespołów, ale to nasz zespół zachował dłużej wysoką skuteczność i w 7. minucie meczu prowadził już 21:11. Od tego momentu do głosu doszedł zespół DLS niwelując przewagę do zaledwie dwóch punktów na koniec pierwszej części gry. Drugą kwartę przegrywamy ośmioma punktami.

Po przerwie ponownie świetnie zaczynają nasze Lwy doprowadzając szybko do wyniku 51:52 i ponownie dajemy sobie rzucić kilka punktów z rzędu. Po 30 minutach gry przegrywaliśmy różnicą 5 punktów, ale w ostatniej odsłonie nasi goście wypracowali 13-punktową porażkę, której mimo zrywu naszego zespołu nie udało się już zniwelować. Ostatecznie ulegamy w dzisiejszym spotkaniu 76:85.

Trener Bartek:

Niestety po walce do ostatniego gwizdka przegrywamy z zespołem De La Salle. Tym razem nie udało nam się odrobić straty punktowej, która zespół De La Salle sukcesywnie zdobywał od 2 kwarty dzisiejszego spotkania. Pomimo świetnego początku nasz zespół wypadł z rytmu, gdy nasi przeciwnicy zaczęli agresywnie bronić na całym boisku. Duża ilość strat oraz niewykorzystane sytuacje podkoszowe spowodowały, że po dzisiejszym meczu to nasi przeciwnicy cieszyli się ze zwycięstwa.