Wysoka porażka w Starogardzie.

October 28, 2017

Nasze Lwy U14 z dużymi problemami kadrowymi (choroby, kontuzje i wyjazdy rodzinne) przystąpiły w dniu dzisiejszym do wyjazdowej rywalizacji z SKS Starogard Gdański, który jest wiceliderem tabeli w naszej grupie.

Początek spotkania (dokładnie jego pierwsze 5 minut) było świetne dla naszej drużyny. Zaczęliśmy bez kompleksów dla silnego rywala i po tym czasie gry wynik brzmiał 13:11. Później niestety było dużo gorzej. Graliśmy bojaźliwie, a mimo stwarzania dużej ilości sytuacji rzutowych, graliśmy na bardzo złej skuteczności (zaledwie 17% z gry) i niestety bez charakteru w obronie. Gospodarze skrupulatnie korzystali więc z kolejnych okazji ostatecznie ogrywając nas 93:40. Sroga lekcja, ale zgodnie z dewizą Nigdy nie przegrywamy. Wygrywamy, albo się uczymy, liczymy że dzisiejszy mecz da nam kolejne doświadczenia, a już w następnych będziemy szukać kolejnych zwycięstw ligowych.

Trener Bartek:

Po bardzo słabym meczu w wykonaniu naszym wykonaniu przegrywamy w Starogardzie Gdańskim z wiceliderem. Niestety przez 35 minut meczu byliśmy jakby nieobecni. Brak sportowej agresji w obronie oraz mnóstwo niewykorzystanych sytuacji podkoszowych spowodowało, że wynik bardzo szybko rósł, niestety na naszą niekorzyść. Jest to dla nas bardzo bolesna przegrana, ponieważ nie podjęliśmy walki, a jak już niejednokrotnie zaznaczaliśmy, akceptujemy mecze przegrane po walce do ostatniego gwizdka, ale nie akceptujemy przegranych bez walki.