Dobry mecz U13 w Sopocie.

November 19, 2017

Nasze Lwy U13 rozegrały dzisiaj swoje kolejne spotkanie. Tym razem gościliśmy w Sopocie u współlidera tabeli ligowej.

Początek meczu należał zdecydowanie do naszych zawodników, którzy po 5 minutach prowadzili 12:7, ale drugie pięć minut odwróciło nieco obraz meczu i po I kwarcie na tablicy widniał wynik 20:20. Od tego momentu walczyliśmy dzielnie z gospodarzami pokazując wiele bardzo ładnych, zespołowych akcji w ataku i momentami naprawdę bardzo dobrą obronę. Nie do zatrzymania dla nas był dzisiaj Olgierd Kobiak, który zdobył 33 punkty trafiając m.in. trzy razy z dystansu.  Ostatecznie przegrywamy w Sopocie 74:52, ale nie mamy się czego wstydzić. Zagraliśmy mądrze, zespołowo i bardzo walecznie.

Trener Michał Szarafin:

W dniu dzisiejszym graliśmy na trudnym terenie w Sopocie. Nasi chłopcy wyszli na spotkanie niezwykle skoncentrowani i z ogromną chęcią walki.  Pierwsza kwarta to najlepszy okres naszej gry, twarda zespołowa obrona oraz szybkie kontrataki skutkowały tym, że po 10 minutach wynik pokazywał remis 20-20. Niestety, w kolejnych odsłonach gospodarze zaczęli systematycznie budować przewagę, jednak mimo wyniku chłopcy zagrali jedno z najlepszych spotkań w sezonie, bijąc się z faworytem rozgrywek jak równy z równym, pokazując twardą obronę oraz zespołowe akcje po atakowanej stronie boiska (10 chłopców zdobywało punkty). Bardzo cieszy mnie postawa naszych Lwów, bo ponownie pokazali, że są niezwykle walecznym zespołem i potrafią grać w koszykówkę. Pełni optymizmu czekamy już na kolejne spotkania ligowe.