December 7, 2017

Bilans: 8-0

Średnia różnica punktów: +59

Średnia zdobywanych punktów: 119

Ta linijka lidera rozgrywek z Sopotu wygląda bardzo okazale. Dzisiaj przyszło się z koszykarzami Siódemki Sopot mierzyć naszym Lwom U14. Od razu zaznaczamy, że meczu nie wygraliśmy, ale pokazaliśmy fajną, pełną walki i ciekawych akcji koszykówkę.

Zaczęliśmy bardzo odważnie i po 5 minutach prowadziliśmy 10:6, ale pierwszej kwarcie to gospodarze mieli 7 punktów przewagi. Kolejne 5 minut ponownie zagraliśmy bardzo dobrze i nie daliśmy powiększyć przewagi. Do przerwy przegrywaliśmy jednak 33:47 wciąż rozgrywając bardzo dobry mecz.

Po przerwie Siódemka zaczęła narzucać swoje tempo i powiększyła przewagę już do 21 punktów wydawałoby się kontrolując tempo gry. Pod koniec III kwarty to nasze Lwy rzuciły się jednak w pogoń która trwała aż do 32 minuty meczu i pozwoliła zniwelować w tym czasie przewagę gospodarzy do zaledwie 5 punktów.

Kosztowało nas to dużo sił, a Sopocianie zaczęli wtedy trafiać za 3 punkty (3 razy w 4-5 kolejnych akcjach) i ponownie powiększać przewagę. Tym razem już do 28 punktów. Po przerwie na żądanie naszego trenera, ponownie jednak zerwaliśmy się do pogoni niwelując przewagę o 4 punkty, a mecz zakończył wspaniałym, celnym rzutem z własnej połowy Tymon Michałowski. Ostatecznie przegrywamy w Sopocie 92:71, ale nie mamy się czego wstydzić. Postawiliśmy liderowi trudne warunki i walczyliśmy do ostatniego gwizdka za co należą się chłopakom duże brawa. Przy utrzymaniu tego poziomu gry, będziemy się cieszyć w tym sezonie z jeszcze niejednego zwycięstwa.

Trener Bartosz Teleszko:

Niestety, pomimo bardzo dobrej gry , przegraliśmy z drużyną z Sopotu. Dzisiejszy mecz był bardzo szybki i nasz zespół świetnie odnajdywał się w tym stylu gry, bardzo duża liczba kontrataków obu zespołów sprawiła, że wynik był bardzo bardzo wysoki (92-71). Przegrana różnicą 21 punktów nie oddaje jednak poziomu na jakim zagrał nasz zespół. Świadczyć o tym może fakt, że 8 minut przed końcem meczu nasz przeciwnik prowadził zaledwie 5 punktami. Niestety dwa celne rzuty za 3 punkty drużyny z Sopotu wprowadziły dużo zamieszania w naszej grze i spowodowały, że popełniliśmy kilka niewymuszonych strat, dzięki czemu nasz przeciwnik zaczął zwiększać swoją przewagę i robił to sukcesywnie prawie do samego końca meczu. Za dzisiejsze spotkanie zdecydowanie należą się chłopcom gratulacje ponieważ zagrali świetny mecz, w którym pomimo rosnącej przewagi przeciwnika nie poddali się do ostatniego gwizdka.