Rok 2017 zamykamy ważnym zwycięstwem.

December 20, 2017

Nasze Lwy U14 mają za sobą kilka bardzo dobrych spotkań, ale dzisiaj stanęły do bardzo ważnego i trudnego meczu derbowego z De La Salle Gdańsk.

 

Gospodarze dzisiejszego spotkania pokonali nas w naszej hali różnicą 9 punktów, a jak dodamy do tego fakt, że zwycięzca dzisiejszego spotkania znacznie przybliżyć się miał do awansu do finału A, to mamy obraz stawki dzisiejszej rywalizacji.

 

I początek świetnie to pokazywał. Dużo nerwowości po obu stronach, słabsza obrona i nasze 5-punktowe (25:20) prowadzenie po I kwarcie. To co wydarzyło się później przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Lwy zdominowały wydarzenia na boisku budując bardzo wysoką przewagę. Skuteczna gra w ataku naszej drużyny rozpoczynała się od bardzo dobrej defensywy i ograniczeniu poczynań liderów gospodarzy, którzy większość swoich punktów zdobyli kiedy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty.

 

Cieszymy się z przekonującego zwycięstwa i pracujemy dalej. Przed nami ciąg dalszy trudnych spotkań w roku 2018. 

 

Trener Bartosz Teleszko:

Po niemrawym początku nasze lwy zdominowały dzisiejszy mecz i wysoko zwyciężyły z zespołem De La Salle (107-47). Świetna obrona od początku drugiej kwarty i wiele szybkich i skutecznych kontrataków, odważna gra 1 na 1 wszystkich naszych zawodników i mnóstwo podań otwierających kolegom drogę do kosza, pozwoliło naszym zawodnikom wejść w rytm i sukcesywnie zwiększać swoją przewagę przez całe spotkanie. Nas jako trenerów najbardziej cieszy fakt, że w dzisiejszym meczu było widać, iż nasi chłopcy stanowią jeden zespół i pomagają sobie zarówno w obronie jak i w ataku. Mamy nadzieję, że ten styl gry nie ulegnie zmianie i w najbliższych spotkaniach również będziemy grali jak dobrze rozumiejący się kolektyw.

 

#Razem #Proces

 

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved