Trudny, ale zwycięski bój Lwów U13.

January 7, 2018

Bardzo ciężkie zadanie postawili dzisiaj nam młodzi koszykarze Stolemu Nowy Klincz. Początek meczu był fatalny dla naszego zespołu. Niecelne rzuty, proste straty i słaba defensywa spowodowały, że do przerwy przegrywaliśmy 21:15.

Obraz gry na początku trzeciej części gry się nie zmienił i gospodarze zwiększyli przewagę do 8 punktów. Druga część tej kwarty to w końcu przełom w grze Lwów i gonienie wyniku. Przed ostatnimi 10 minutami meczu na tablicy wyników widniał remis.

Ostatnia kwarta to już bardzo dobra gra naszego zespołu. Twarda obrona, agresywna gra do kosza w ataku i ostatecznie zwyciężamy w dzisiejszym spotkaniu 58:41.

Trener Michał Szarafin:

Pierwszy mecz ligowy w roku 2018 rozgrywaliśmy w Wielkim Klinczu. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy nieskoncentrowani. Bardzo słaba obrona oraz chaos w ataku skutkował tym, że po pierwszej połowie przegrywaliśmy 6 punktami ( 15-21). Na szczęście nasza gra w drugiej połowie uległa znacznej poprawie dzięki czemu przed ostatnią kwartą tablica wyników wskazywała remis. Czwarta kwarta to najlepsza odsłona w naszym wykonaniu. Dobra obrona oraz agresywna gra do kosza pozwoliła nam wygrać tę odsłonę 26-9, a w końcowym rozrachunku cały mecz 58-41. Kolejny mecz rozgrywamy już w najbliższy piątek, gdzie naszym przeciwnikiem będzie zaprzyjaźniony klub De La Salle Gdańsk.