Lwy U12 i U14 ze zwycięstwami.

January 13, 2018

Sobota dla naszych zespołów okazała się być bardzo udana. Rozpoczęły Lwy U12, które w kolejnym meczu rozgrywanego w ramach finału A rozegrały mecz z Maximusem Gdynia.

 

To było bardzo wyrównane i bardzo emocjonujące spotkanie. Od początku do końca oba zespoły świetnie walczyły o każdy punkt. Po wyrównanych pierwszych pięciu minutach, pierwsi na wyższe (7-punktowe) prowadzenie wyszli nasi goście, ale po czasie na żądanie naszych trenerek szybko wróciliśmy do gry. Pierwszą część spotkania przegraliśmy, ale już w kolejnych dwóch byliśmy górą wypracowując 10-punktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą. W tej odsłonie meczu wyszliśmy na najwyższe w meczu prowadzenie (14-punktowe), ale koszykarze z Gdyni do ostatniego gwizdka walczyli o każdy punkt i ostatecznie zniwelowali rozmiary porażki do 6 oczek. Bardzo cieszy nas kolejne wyrównane spotkanie rozegrane przez nasz zespół, a także fakt że każdy z chłopców wniósł dzisiaj coś od siebie w końcowy sukces.

 

Trenerka Monika Tomkiewicz:

Dzisiejszy mecz z Maximusem Gdynia pokazał, że jesteśmy zgraną drużyną. Od początku spotkania konsekwentnie realizowaliśmy założenia w obronie a to przełożyło się na naszą dobrą grę w ataku, co pozwoliło na wywalczenie zwycięstwa odniesionego w dobrym stylu.

 

Tuż po meczu naszych Lwów U12, swoje spotkanie w Gdyni rozpoczęły Lwy U14. Gospodarze, drugi zespół Asseco Gdynia grając bardzo ambitnie sprawił nam trochę kłopotów. Przez większą część spotkania wynik oscylował co prawda wokół 20-punktowej różnicy naszego zespołu, ale był to efekt bardzo dobrej gry Lwów w drugich pięciu minutach meczu, kiedy to wypracowana została przewaga na poziomie 18 punktów. I do 25 minuty mecz poza wspomnianymi 5 minutami toczył się punkt za punkt. Od tego momentu zaczęliśmy grać jednak lepiej i bardziej zdecydowanie co pozwoliło na wysokie (100:58) zwycięstwo potwierdzające awans naszego zespołu do finału A!

 

Trener Bartosz Teleszko:

Dzisiejszy mecz zaczęliśmy bardzo dobrze i pewnie wygraliśmy pierwszą kwartę, która była zdecydowanie najlepszą w naszym wykonaniu w dzisiejszym spotkaniu. W dalszej części meczu nasz zespół powoli powiększał swoją przewagę i kontrolował przebieg meczu. Bardzo cieszy nas fakt, że w dzisiejszym spotkaniu wszyscy nasi zawodnicy zdobyli punkty i przyczynili się do zwycięstwa.

 

#Proces

Please reload

Copyright by MLG 2012. All rights reserved