Ważne zwycięstwa Lwów!

January 20, 2018

Lwy U14 rozpoczęły w dniu dzisiejszym zmagania w rozgrywkach finału A. Na początek trudny rywal, który w minionym sezonie zdobył wicemistrzostwo, a jego dwaj czołowi zawodnicy są członkami Kadry Pomorza 2004.

Pierwsza kwarta toczyła się punkt za punkt, ale pierwsze 5 minut drugiej odsłony spotkania rozgrywane było już pod dyktando gospodarzy, którzy wypracowali 9-punktową przewagę. Po zmianie piątek do głosu doszły jednak Lwy zdobywając 6 punktów z rzędu. Do przerwy to jednak koszykarze z Kolbud prowadzili 24:20.

Cały mecz nasz zespół grał bardzo dobrze w obronie, ale trzecia kwarta meczu to zdecydowanie najlepsza gra naszego zespołu w ataku, dzięki czemu wypracowaliśmy sobie 8 punktów przewagi. W ostatniej części meczu mimo kilku momentów, gdzie gospodarze niwelowali straty nie daliśmy sobie wyrwać zwycięstwa!

Trener Bartosz Teleszko:

Nasz zespół od samego początku był bardzo skoncentrowany na meczu, grał bardzo dobrze w obronie, ale niestety miał problemy w ataku przez co po pierwszej połowie przegrywaliśmy różnicą 4 punktów. Po przerwie wróciliśmy na boisko z jeszcze większym zaangażowaniem i nareszcie zaczęła nam się układać gra w ataku, co zaowocowało pierwszym naszym prowadzeniem na koniec trzeciej kwarty. Nasi chłopcy w dalszej części meczu wytrzymali presję gospodarzy i nie oddali zwycięstwa za co należą im się duże brawa.

Lwy U12 w trzecim spotkaniu finału A podejmowały na własnym parkiecie w SP27 zespół Ósemki Wejherowo. Mecz od początku układał się po naszej myśli i od pierwszej kwarty udało się nam sukcesywnie budować przewagę. Cieszy fakt, że po raz kolejny coraz większa ilość chłopców bierze na siebie ciężar gry dobrze broniąc, wyprowadzając piłkę oraz zdobywając punkty. W czwartej kwarcie, kiedy nasi goście zdobywając 10 punktów z rzędu zniwelowali przewagę do 16 oczek, nasi zawodnicy trafili dwie trójki i ostatecznie zwyciężyli w całym spotkaniu 92:66.

Trenerka Monika Tomkiewicz:

Dzisiejszy mecz przyniósł wiele emocji pozytywnych i negatywnych. Nie potrzebnie daliśmy się ponieść emocjom, które niekorzystne wpływały na estetykę naszej gry. Wynik końcowy oczywiście uznajemy za bardzo pozytywny. Ale kolejna lekcja do odrobienia to umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Czterech naszych reprezentantów wystąpiło też w kolejnej odsłonie Małej Ligi 3x3! Chłopcy rywalizując często ze starszymi od siebie zawodnikami dawali z siebie wszystko, pokazując się z bardzo dobrej strony.  Cieszy nas bardzo, że chłopcy bardzo chętnie i bardzo odważnie rywalizują w rozgrywkach Małej Ligi, gdyż na pewno zaprocentuje to w przyszłości. Tak trzymać chłopcy!

Trener Michał Szarafin:

Nasze najmłodsze Lwy rozegrały świetny turniej zbierając ważne doświadczenie. Mnie jako trenera bardzo cieszy widzialny gołym okiem progres chłopców. W dzisiejszych rozgrywkach mogliśmy zobaczyć również ich determinację i wolę walki co jest świetnym prognostykiem na przyszłość. Mamy nadzieję, że te turnieje będą napędzały chłopców do jeszcze cięższej pracy na treningach.