Sobota ponownie na remis.

March 3, 2018

Za nami kolejna sobota z bilansem 1-1. Tym razem nasze zespoły zamieniły się rolami i to Lwy U12 wygrały swój mecz, a Lwy U14 musiały uznać wyższość swoich gości.

Już o godzinie 10.00 w Gdyni rozpoczął się mecz naszego młodszego zespołu z miejscowym Maximusem. Początek spotkania był naprawdę trudny, a gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia prowadząc na początku 6-0 i nieco później 8-2. Od tego momentu nasz zespół zaczął gonić i wyrównał stan meczu na 13:13. Później, patrząc na tablicę wyników było łatwiej, chociaż na każdy zdobyty punkt nasi zawodnicy musieli się ciężko napracować. Ostatecznie Lwy zwyciężają w Gdyni 36:63. Kolejny mecz 16 marca o godzinie 18.00 w Wejherowie.

Lwy U14 podejmowały na własnym parkiecie zdeterminowany do rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie zespół Bryzy Kolbudy. Początek meczu był bardzo nerwowy z obu stron. Masa strat sprawiała olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów w obu zespołach. Szybciej impas przełamali nasi goście, którzy po 10 minutach gry prowadzili 8:15, a jak się później okazało decydujący cios zadali na starcie drugiej części gry, której pierwszych pięć minut przy całkowitym przestoju naszego zespołu wygrali 20:5. Do końca mecz toczył się już punkt za punkt, ale strata z pierwszych 15 minut okazała się niemożliwa do odrobienia. Ostatecznie przegrywamy 46:76.

Już jutro kolejny mecz MLG. Lwy U13 zmierzą się o godzinie 11.00 w wyjazdowym  derbowym pojedynku z Meduzą Gdańsk.