Przegrany dwumecz z liderem.

March 10, 2018

W piątek i sobotę nasze Lwy U14 zmierzyły się w dwumeczu z aktualnym i niepokonanym dotąd liderem tabeli - zespołem Czarnych Słupsk..

We wczorajszym meczu na naszym terenie, pierwsza połowa została absolutnie zdominowana przez naszych gości. Twardą defensywą i agresywnymi atakami, Czarni szybko wypracowali sobie wysoką przewagę. W drugiej połowie graliśmy już dużo lepiej. Walczyliśmy, dzieliliśmy się piłką w efekcie czego nieznacznie przegraliśmy trzecią odsłonę i wygraliśmy ostatnią. Pierwsze 20 minut sprawiło jednak że doznaliśmy wysokiej porażki (50:106).

W dzisiejszym rewanżowym meczu zagraliśmy odważnie od pierwszego gwizdka. Bardzo dobrze radziliśmy sobie w szybkim ataku oraz świetnie rozbijaliśmy obronę na całym boisku gospodarzy, którzy musieli się cofnąć ze swoimi szeregami defensywnymi. Od początku meczu to jednak Słupszczanie pracowali na wyraźną przewagę egzekwując skutecznie grę z kontry oraz wielokrotnie zbierając piłkę po swoich niecelnych rzutach na naszej tablicy i ostatecznie ponownie wysoko wygrali.

Tym samym nie udało nam się odmienić losów ligi i podobnie jak pozostałe drużyny rywalizujące w finale A wysoko ulegliśmy drużynie Czarnych, która wydaje się być w trwających rozgrywkach bezkonkurencyjna na Pomorzu.

Do końca sezonu Pomorskiej Ligi Młodzików U14 pozostały dwa spotkania, w których będziemy się bili o jak najlepsze rezultaty z drużyną Meduzy Gdańsk (6 kwiecień u siebie) oraz Asseco Gdynia (7 kwiecień na wyjeździe).